comScore

Galatasaray Galatasaray

Süper Lig'de yabancı oyuncu kuralı değişecek mi?

29 Mayıs 2020, Cuma 12:26
Süper Lig'de yabancı oyuncu kuralı değişecek mi?

Süper Lig'de yeni sezonda yabancı oyuncu kuralında değişiklik yapılacağı iddia edildi.

FutbolArena - Süper Lig'de gelecek sezon için yabancı kuralında değişiklik yapılacağı öne sürüldü. Srbest olan yabancı oyuncu kuralına sınır getirileceği iddia edildi. Hürriyet Gazetesi Spor Müdürü Mehmet Arslan, yeni sezonda yabancı oyuncu kuralının 12 olacağını söyledi.
 

Süper Lig'de yabancı oyuncu kuralı değişecek mi?


Bir kulüp yöneticisiyle konuştuğunu belirten Mehmet Arslan, gelecek sezondan itibaren oluşturulması planlanan yabancı futbolcu politikası ve yeni kararlara ilişkin şunları yazdı: 

1 - TFF Yönetim Kurulu yabancı oyuncu sayısı konusunda bir çalışma yapması için komite oluşturdu.
2 - Bu komite çalışmalarına devam ederken, TFF öncelikli olarak 2020-21 sezonundaki yabancı sayısının 12 ile sınırlandırılması görüşünde. Yani halen 14 olan yabancı oyuncu sayısı önümüzdeki sezon 2 eksilecek ve 12'ye düşecek.

3 - Bu 12 yabancı oyuncunun 8'i sahada, 2'si kulübede, 2'si de tribünde olacak. Ama bu uygulamanın 2020- 21 sezonunda mı yoksa bir sonraki sezon mu başlayacağı konusunda henüz görüş birliği yok.

4 - TFF Yönetim Kurulu yabancı futbolcu sayısının kesinlikle sınırlandırılmasını istiyor. Üyeler arasında ağır basan görüş ise; 6'sı sahada, 2'si kulübede olmak üzere toplam 8 yabancı olması.

5 - Nihat Özdemir başkanlığındaki TFF Yönetim Kurulu bu konuda da en azından bir yaş kriter getirme kararı aldı. Bundan sonra 32 yaşını geçmiş futbolcuların transfer edilmemesi konusunda görüş birliğine varıldı. Konu ile ilgili çalışmalarını sürdüren TFF, kararlarını netleştirdikten sonra kamuoyuna açıklayacak."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)