comScore

Galatasaray Galatasaray

Süper Lig'de savunmanın kulesi Serdar Aziz

17 Kasım 2018, Cumartesi 19:42
Süper Lig'de savunmanın kulesi Serdar Aziz

Süper Lig'de geride kalan 12 haftada, savunma oyuncuları arasında en çok hava topu kazanan isimleri inceledik. Listenin ilk sırasında Serdar Aziz yer aldı.

FutbolArena Analiz - Süper Lig'de geride kalan 12 haftada savunma oyuncularının hava topu başarılarını inceledik. Serdar Aziz bu alanda zirvede yer aldı.


Süper Lig hava topu istatistikleri


Süper Lig'de bu sezon en az üç maçta oynamış savunma oyuncuları arasında maç başına en çok hava topu kazanan isimler, 5.3 hava topu kazanma ortalaması ile Serdar Aziz ve Mustafa Yumlu oldular.

Whoscored verilerine göre her iki oyuncu da 5.3 hava topu kazansa da, Serdar Aziz'in kaybettiği hava toplarının ortalaması daha düşük. Serdar 5.3 hava topu kazanırken 2.1 hava topu kaybediyor. Mustafa Yumlu ise 5.3 hava topu kazanıp, 2.4 hava topu kaybediyor. 
Bu ikilinin arkasından Pepe geliyor. Pepe'nin maç başı hava topu kazanma ortalaması 4.9 hava topu kazanırken 2.6 hava topunu da kaybediyor. 

4. sırada da Ankaragücü'nün kule stoperi Yalçın Ayhan var. Yalçın maç başı 4 hava topu kazanırken sadece 1.7 hava topu kaybediyor. 

1- Serdar Aziz: 5.3
2- Mustafa Yumlu: 5.3
3- Pepe: 4.9 
4- Yalçın Ayhan: 4

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!