comScore

Galatasaray Galatasaray

Süper Lig'de hangi takımlar Avrupa'ya gidecek?

19 Mayıs 2018, Cumartesi 21:19
Süper Lig'de hangi takımlar Avrupa'ya gidecek?

Süper Lig'de sezonun tamamlamasıyla, önümüzdeki yıl Türkiye'yi Avrupa kupalarında temsil edecek takımların programı netleşti.

FutbolArena Detay - Süper Lig'i 1. sırada bitiren Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'ne grup aşamasından başlayacak. Grup aşaması 18 Eylül 2018 tarihinde start alıyor. Süper Lig'i 2. sırada bitiren Fenerbahçe için ise bu sene değişen statü devreye giriyor.


Süper Lig'den Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'ne hangi takımlar gidecek?


Lig ikincisi bu yıl 2 yerine 3 öneleme oynayacaktı ancak Atletico Madrid'in UEFA Avrupa Ligi'ni kazanması sayesinde 1 sıra boşa çıkınca temsilcimiz bir üst kategoriye yükseldi. Değişen statünün en önemli avantajı, Fenerbahçe'nin 4 büyük ülke (İngiltere, İspanya, İtalya ve Almanya) takımlarıyla karşılaşmayacak olması. Şampiyonlar Ligi 3. öneleme turundan başlayacak temsilcimizin grup aşamasına gelebilmesi için 2 tur geçmesi gerekecek. Bu turun maçları 24 Temmuz tarihinde başlıyor.

Şampiyonlar Ligi 3. öneleme turu (Fenerbahçe)
 
7/8 Ağustos - 14 Ağustos
 
Şampiyonlar Ligi playoff turu
 
21/22 Ağustos - 28/29 Ağustos


Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi maçları ne zaman başlayacak?

 
Şampiyonlar Ligi grup aşaması (Galatasaray)
 
18/19 Eylül
2/3 Ekim
23/24 Ekim
6/7 Kasım
27/28 Kasım
11/12 Aralık
 
 
Türkiye Kupası'nı kazanan Akhisarspor, önümüzdeki sezon UEFA Avrupa Ligi'ne doğrudan grup aşamasında başlayacak. Süper Lig'i 4. sırada bitiren Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi 2. öneleme turundan itibaren sezonu açıyor. Grup aşamasına gelebilmek için 3 tur geçmesi gerekecek. Bu turda ilk maç 26 Temmuz'da oynanacak. Süper Lig'i 3. sırada bitiren Başakşehir ise UEFA Avrupa Ligi 3. öneleme turundan başlayacak. Grup aşamasına gelebilmek için 2 tur geçmesi gerekecek. İlk maçın 9 Ağustos'ta oynanacağı bu turun ardından bir de playoff turu bulunuyor.
 
Spor Toto Süper Lig ile ilgili son gelişmelere Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"