comScore

Galatasaray Galatasaray

Süper Lig'de dört büyüklerin hocaları yerli mi oluyor?

18 Aralık 2017, Pazartesi 15:58
Süper Lig'de dört büyüklerin hocaları yerli mi oluyor?

Süper Lig'de Galatasaray, Igor Tudor ile yolları ayırma kararı almasının ardından dört büyükler özelinde yerli hocalar açısından çarpıcı bir durum ortaya çıktı.

FutbolArena Detay - Süper Lig'in şampiyonluk adaylarından Galatasaray'da Igor Tudor dönemi kapandı. Sarı-Kırmızılı takım Hırvat çalıştırıcıyla yollarını ayırırken Süper Lig'de çarpıcı bir durumu da doğurdu.

Galatasaray'da Igor Tudor'un takımdan ayrılmasıyla teknik direktörlük koltuğunun en büyük adayı olarak Fatih Terim gösterilmeye başlandı. Galatasaray tarihinin en önemli teknik adamlarından biri olan Fatih Terim'in adı dillendirilmeye devam ederken deneyimli hocanın takımın başına gelme ihtimali sonrasında ilgiç bir tablo ortaya çıkacak.
 

Dört büyükleri çalıştıran yerli teknik adamlar


Galatasaray'ın başına Fatih Terim veya başka yerli bir teknik adam gelirse Süper Lig'de 2012-2013 sezonundan sonra ilk kez dört büyüklerin başında yerli hocalar olacak.
En son 2012-2013 sezonunda; Fenerbahçe'nin başında Aykut Kocaman, Galatasaray'ın başında Fatih Terim bulunurken Beşiktaş'ın feda yılı olan 2012-2013 sezonunda ise takımın başında Samet Aybaba bulunuyor. Şimdilerde Beşiktaş'ı başarıdan başarıya götüren Şenol Güneş de aynı yıl Trabzonspor'u yönetiyordu.
 

Galatasaray Igor Tudor'un yerine kimi getirecek


Galatasaray'da Fatih Terim'in göreve getirilmesini istemeyen yöneticilerin gündeminde ise 3 yabancı teknik adam var. Igor Tudor'un kalemini kıran sarı kırmızılı yönetimde Fatih Terim dışında adı sıkça konuşulan diğer teknik adamlar ise şunlar,

Laurent Blanc
Thomas Tuchel
Marcelo Bielsa

Fatih Terim dışında sarı kırmızılı yönetimin gündeminde yerli bir teknik direktör adayı yok.

Süper Lig ile ilgili son dakika gelişmelerine Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (22 Mart 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.