comScore

Galatasaray Galatasaray

Süper Lig'de 32. haftaya hakem damgası

13 Mayıs 2019, Pazartesi 12:14
Süper Lig'de 32. haftaya hakem damgası

Spor Toto Süper Lig'in 32. haftasında oynanan maçlar sonrası yapılan hakem açıklamaları gündem belirledi.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in son haftalarında yarış kızıştı. Ligin zirvesinde yer alan Galatasaray'ın Çaykur Rizespor ile oynadığı karşılaşma sonrası hakem kararları hakkındaki açıklamalar gündem yarattı. Rizespor Başkanı Hasan Kartal'ın sert açıklamalarının ardından Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yönetici Semih Özsoy ve teknik direktör Ersun Yanal'ın da bu karşılaşmanın hakemiyle ilgili açıklamaları dikkat çekti. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ ve Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner'in açıklamaları da haftaya damga vurdu. 

HASAN KARTAL - ÇAYKUR RİZESPOR
"Bu terbiyesizler nasıl çoluğunun çocuğunun yüzüne bakacak. Böyle bir şey olur mu? Galatasaray camiası büyük camia, bizi yensin, şamiyon olsun bize ne! Bir tane kıçı kırık hakem bize neden bunu yapıyor. erkes gerildi. Gerilmeyecek bir karar var mıydı? Eğer futbolsa, iyi oynayan kazansın. Hakemle oynayıp bizi yenmenin ne anlamı var? Gayet güzel yensinler, diyecek bir şey yok. Galatasaray büyük bir camia, şampiyon olsunlar. Bize ne?"

Hasan Kartal: "Galatasaray maçında resmen bir hakem katliamı oldu ve bunu Türkiye'nin yüzde 90'ı kabul ediyor"

ALİ KOÇ - FENERBAHÇE
"Bu aslında beceriksizlikle basit bir insan hatasıyla küçük bir yanlışla anlatılabilecek bir durum değil, bunun çok çok ötesinde. Türk futbolunun bu anlayıştan, bu zihniyetten, bu virüslerden arınması lazım. Sadece futbolu yönetenler değil, bu değer zincirinin içindeki tüm paydaşların temizlenmesi, temizlenemeyeceklerden arındırılması ve bu sistemin böyle devam etmemesi gerekiyor."

Fenerbahçe cephesinden tepki: "Rize'de yaşananlar utanç gecesi!"

FİKRET ORMAN - BEŞİKTAŞ

"Hakem futbolu bilmiyor. Ben mi ders vereceğim artık? Bülent Yıldırım iyi çocuk diye federasyonu arıyorlar. Ne iyi çocuğu ya? Beşiktaş'ı katletmiş bir hakem! En zor durumda olan biziz! Bülent Yıldırım iyi çocuk diye federasyonu arıyorlar. Ne iyi çocuğu ya? Beşiktaş'ı katletmiş bir hakem! En zor durumda olan biziz. Bülent Yıldırım tecrübesinde bir hakem o hataları yapar mı? Ben yemiyorum, MHK yemiyor, kimse yemiyor. Gelip maçı katletti. Herkes görüyor. Bunların Türk futbolundan silinmesi lazım. MHK hiç korkmasın, biz arkasındayız."

Fikret Orman: "MHK bunlar temizlemiyorsa o koltukta oturmasın"

GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ - MEDİPOL BAŞAKŞEHİR

"Galatasaray maçında Türk Telekom'a finale gidiyoruz. Ben takımıma güveniyorum ama saha dışı etkenlere güvenmiyorum. Rizespor - Galatasaray maçındaki olaylar şaşkınlık verici bir durum. Kelime bulamıyorum. Başakşehir kulübüyle ilgili çirkin ifadeler kullanıldıktan sonra bunları çıkarın dediğimizde cevap yok. Başakşehir buralara emekleriyle geldi. MHK ve TFF'ye çağrıda bulunuyorum. En iyi hakemleri bu maça vermeleri lazım. Hollanda basınında hakem kararları yayınlanıyor ve herkes şaşkın. Türk futboluna saygısızlık yapılıyor. Bir tek final var. Finali kim alırsa şampiyon olacak. Saha içinde hak eden takım şampiyonluk kupasını almalıdır. Ancak ben saha dışı etkenlerine güvenmiyorum. Herkes bu finale odaklanmalı."

Göksel Gümüşdağ, "2 haftadır Galatasaray maçlarında inanılmaz olaylar oluyor" dedi ve TFF'ye çağrı yaptı!

MEHMET YİĞİNER - ANKARAGÜCÜ

"Hakemlerin performansı ortada. İnsandır hata yapabilir. Zaten Kulüpler Birliği de bildiri yayınlamıştı ama bizde altına imza atmamıştık o zamanda söyledik. Hatadan ziyade art niyetli yönetiyorlar gibi. Bu kadar bariz hatalar olmaz. Dün ve ondan önceki haftalar gördük. Sıkıntı var hakemlerde. Hakemler ligin çok altında durdular. VAR ile birlikte bütün foyaları ortaya çıkmış oldu. Hakemler bu ligi kaldıramadı. Bu şekilde kararlarda bizim Süper Lig'in marka değerini düşürüyor. Oyunun adil olmadığı zaman seyircilerde bir yere kadar stada gelir. Ondan sonra da derler ki, 'Gelsek de değişen bir şey yok. Hakem buradan maçı alıp rakibe verecek' diye. Onun olmaması lazım. Bizimde düşme ile ilgili az da olsa problemlerimiz var. Şampiyonlukla ilgili bir noktaya gelmiş camialar var, onların emekleri yenmemeli. Kendinden emin, adil yönetebilecek, bu tür maçları kaldırabilecek hakemlerin verilmesi lazım. MHK maçtan önce gerek şampiyonluğu, gerek düşmeyi ilgilendiren hakemlerle görüşme yapmalı. Artık onlarla eğitim programı mı olur, neler yapılır. Kimsenin hakkını bir yerden alıp bir tarafa vermemek lazım."

Mehmet Yiğiner: "Hakem insandır hata yapar ama VAR'la birlikte tüm defoları otaya çıktı"

ERSUN YANAL - FENERBAHÇE

"Bugün iki başlıkta konuşacağım. Biri bizim maç, diğeri günün diğer maçı. Sevgili Emre Akbaba'ya geçmiş olsun diyorum. Futbol için hoş olmayan bir kaza. Futbol için bence bugün kapkara bir gece. Türk futboluna da geçmiş olsun."

AYKUT KOCAMAN - ATİKER KONYASPOR

"Oturdukları yerden saha içerisine müdahale ediyorlar ve bir yerden alıp başka bir yere maçı veriyorlar. Kimse uğraşmasın. Ligin adına da boşuna Süper Lig demesinler. Güçlüler Ligi desinler ve herkes rahat etsin. Bizde sahaya çıktığımız zaman başımıza gelecekleri bilelim. Merak ediyorum bu insanların anneleri babaları eşleri ve çocukları var. Hiç sokağa çıktıklarında ve toplum içerisinde dolaşırken yaptıklarından dolayı rahatsız olmuyorlar mı? Bence artık maç değerlendirmesi yapmaya gerek yok."

Aykut Kocaman: "Bu ligin adı değişsin, Süper Lig değil güçlüler ligi diyelim"

SEMİH ÖZSOY - FENERBAHÇE

"Türk futbolu için kapkara bir gece. Utanç gecesi. 20 yıldır oynanan tiyatronun son perdesiydi. Perde perde oynandı ve malumun ilanı oldu. Birileri olması istenmiyor demek ki. Demek ki aynı takımın şampiyon olması isteniyor. Lafın fayda etmediği yerdeyiz. Perde perde oynanan tiyatro müdahale edilmediği takdirde devam eder. Bugün Rizespor'un hakkı yendi. Geçen hafta başkasının."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)