comScore

Galatasaray Galatasaray

Süper Lig ne zaman başlıyor? Nihat Özdemir'den basın toplantısı

05 Mayıs 2020, Salı 21:40
Süper Lig ne zaman başlıyor? Nihat Özdemir'den basın toplantısı

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Süper Lig'in kalan maçları hakkında basın toplantısı düzenleyecek.

FutbolArena - TFF Başkanı Nihat Özdemir ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün Süper Lig'in geleceği için bir araya geldi. Fahrettin Koca karar konusunda iradenin Türkiye Futbol Federasyonu olduğunu ve bir görüş bildirmeyeceklerini iletti. TFF yönetim kurulu bu gelişme sonrası toplantı kararı aldı.
 

Süper Lig devam edecek mi?


Nihat Özdemir'in Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüşmesinden sonra TFF'den şu açıklama yayınlandı:

"Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, 6 Mayıs 2020 Çarşamba günü yapılacak TFF Yönetim Kurulu toplantısının ardından video konferans aracılığıyla basın mensupları ile bir araya gelecek.
Yeni tip koronavirüs salgını süreciyle ilgili saat 14.00'te açıklamalarda bulunacak olan Nihat Özdemir, daha sonra da gündeme ilişkin basın mensuplarının sorularına yanıt verecek."

VİDEO KONFERANS İLE BASIN TOPLANTISI YAPILACAK

Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kurulu ile Süper Lig'in kalan maçlarını masaya yatıracak olan Nihat Özdemir, toplantının ardından basın mensuplarına açıklama yapacak. TFF'nin bu toplantıda Süper Lig'in seyircisiz olarak devam etmesi yönünde karar açıklaması bekleniyor.

"12 HAZİRAN'DA BAŞLAYABİLECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUZ"

Nihat Özdemir geçen hafta Milliyet Yazarı Şansal Büyüka'ya yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığı ile konuşuyoruz, Bilim Kurulu ile konuşuyoruz. Sürekli temas halindeyiz. 12 Haziran'da başlayabileceğimizi düşünüyoruz. Elimizde tam 10 alternatifli plan var. Her senaryoya hazırız. Onlardan birini söyleyeyim; 15 Temmuz'da başlasak, bu ligi ağustos sonuna kadar gene bitiririz. Hepsinin planı gerçekçi biçimde yapıldı. Kalan sekiz haftayı eskiden olduğu gibi oynayacağız. Cuma-cumartesi-pazar-pazartesi… Eğer geç başlamak zorunda kalırsak, bir haftada, iki haftalık fikstürü uygulayabiliriz." diye konuşmuştu.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"