comScore

Galatasaray Galatasaray

Süper Lig ne zaman başlayacak? Kulüpler Birliği'nin tavsiyeleri

21 Mart 2020, Cumartesi 14:53
Süper Lig ne zaman başlayacak? Kulüpler Birliği'nin tavsiyeleri

Kulüpler Birliği toplantısında Süper Lig'in başlama tarihi için sunulacak tavsiye belirlendi. Süper Lig'in tescillenmesi ve play-off sistemi ise gündeme alınmadı.

FutbolArena - Türkiye'de yaygınlaşan koronavirüs vakaları nedeniyle Süper Lig ileri bir tarihe kadar ertelendi. Kulüpler Birliği toplantısında Süper Lig'in yeniden başlayacağı tarih masaya yatırıldı. Süper Lig ne zaman başlayacak? Süper Lig'e play-off sistemi gelecek mi? Süper Lig tescillenecek mi? Detaylar haberimizde.
 

Süper Lig kaç hafta ertelendi?


Türkiye'de spor müsabakalarına koronavirüs salgını nedeniyle ara verilirken dünkü Kulüpler Birliği toplantısında maçların ne zaman başlayacağı masaya yatırıldı.

"LİG 17 YA DA 30 NİSAN'DA BAŞLASIN"
Kulüpler Birliği'nde TFF, hükümet ve devlet yetkilileriyle işbirliği içinde salgının yayılma hızı azalırsa ligin 17 ya da 30 Nisan'da başlaması yönünde tavsiye sunulması kararı alındı.
 

Süper Lig tescil edilecek mi?


Kulüpler Birliği toplantısında ise alternatifler değerlendirilirken 15. sırada bulunan Yeni Malatyaspor kulübünün başkanı Adil Gevrek'in 'Lig olduğu gibi tescil edilsin' çıkışının destek görmediği ve gündeme alınmadığı belirtildi.

PLAY-OFF SİSTEMİ GÜNDEME ALINMADI

Toplantıda sezonun geri kalanı için play-off sistemi ya da ligin şu anki gibi tescil edilmesinin ise direkt birçok kulüpten tepki aldığı ifade edildi. Bu önerilerin Kulüpler Birliği'nde tartışılmadığı, gündeme alınmadığı, alternatif olarak da değerlendirilmediği belirtildi. 

SÜPER LİG'DE KALAN 8 HAFTA NASIL OYNANACAK?

TFF, Süper Lig'in kalan 8 haftası için komisyon kurmaya karar verdi. 
Kulüp başkanlarının özellikle haftada 2 maç yapıp, kalan 8 haftanın 1-1.5 ay içinde bitirileceği konusunu detaylı şekilde konuştuğu belirtildi.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"