comScore

Galatasaray Galatasaray

Süper Lig ertelenecek mi? Almanya'da 750 Meuro zarar tehlikesi!

15 Mart 2020, Pazar 23:42
Süper Lig ertelenecek mi? Almanya'da 750 Meuro zarar tehlikesi!

Koronavirüs nedeniyle dünya üzerinde birçok lig ertelenirken, Türkiye'de ise Galatasaray'ın, Beşiktaş derbisi öncesi "erteleme" talebinin ardından kamuoyunda büyük tartışma konusu oldu. Peki bundan sonra ne olacak? Avrupa'da son durum ne? 

FutbolArena Dış Haberler - Süper Lig 26. haftasında oynanan Galatasaray - Beşiktaş derbisinin ardından sarı kırmızılı takımın teknik direktörü Fatih Terim, seyircisiz oynama kararına tepki gösterirken, liglerin ertelenmesi gerektiğini söyledi. 


Süper Lig'de maçlar ertelenecek mi?


Galatasaray cephesinden gelen erteleme talebi sonrasında kamuoyunda bu konu uzun süredir tartışılırken, aynı şekilde Avrupa da çözüm yolları arıyor. Avrupa'da neredeyse bütün ligler ertelenirken, Bundesliga'da ise sezonun tescili tartışılıyor. 

Almanya'da Sky'ın haberine göre, eğer sezon iptal edilirse Bundesliga 1 ve 2 kulüplerinin toplam zararının 750 milyon euro'yu bulacağı iddia edildi. Birçok kulüp maçların ertelenmesinin yanı sıra, seyircisiz oynanan liglerdeki kulüp başkanları ise bu durumun getirdiği mali zararı kamuoyuyla paylaştı. 
Bundesliga'da sezonun iptal edilmesi durumunda ise 1 ve 2. liglerdeki takımların toplam zararının 750 milyon euro'yu bulacağı iddia edildi. Yayın hakları, bilet satışları ve sponsorluklardan doğan kayıpla birlikte kulüplerin ciddi bir zarara uğrayacağı kaydedildi. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (28 Eylül 2020)