comScore

Galatasaray Galatasaray

Süper Lig ertelendi! Maçlar ne zaman oynanacak?

19 Mart 2020, Perşembe 13:13
Süper Lig ertelendi! Maçlar ne zaman oynanacak?

Türkiye'de tüm liglerin ertelenmesine karar verildi. Peki Süper Lig maçları ne kadar ertelendi ve Süper Lig ne zaman başlayacak? Detaylar haberimizde.

FutbolArena - Türkiye'de artan koronavirüs vakalarının ardından futbol maçlarının ertelenmesi konusu gündeme gelmişti. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu liderliğinde tüm spor organizasyonlarının federasyon başkanları ile Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil bir araya geldi. Yapılan görüşmede liglerin ertelenmesi kararı alındı.
 

Süper Lig ne zaman başlayacak?


Bakanlık ile federasyonlar arasında yapılan görüşmeler neticesinde liglere ileri bir tarihe kadar ara verildiği açıklandı. Süper Lig'de 27. hafta sonrası milli maç arası verilecekti. Bu haftayla birlikte milli ara da birleştirildi. Süper Lig'in 27. hafta maçları ilerleyen süreçlerde açıklanacak yeni tarihlerde oynanacak.

NİHAT ÖZDEMİR'DEN YENİ AÇIKLAMA
TFF Başkanı Nihat Özdemir, DHA'ya yaptığı açıklamada, "Niyetimiz 27 Haziran'a kadar seyircili bir şekilde liglerimizi tamamlamak." ifadelerini kullandı. 

SPOR BAKANI MEHMET KASAPOĞLU'NUN AÇIKLAMALARI

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, koronavirüs toplantısının ardından kararları açıkladı.

"Devletimizin tüm kurumları ellerinden geleni yapıyor. Tedbirlere harfiyen uyulması çok önemli. Koronavirüsün dünyada en çok etkilediği alanlardan biri spor. "Geçtiğimiz günlerde devreye aldığımız tedbirleri açıklamıştım. Müsabakaların ve organizasyonların durumlarını masaya yatırmıştık. Seyircili oynanan karşılaşmaların seyircisiz oynanmasına karar vermiştilk. Bu kararı uyguladık. UEFA, Euroleague, NBA, Premier League, Bundesliga gibi ülkelerin tatil kararında geç kaldıklarını gördük.

"LİGLERİN ERTELENMESİNE KARAR VERDİK"

"Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında gerçekleştirilen Koronavirüs Değerlendirme Toplantısı'nda ve akabinde yapılan görüşmeler neticesinde; hentbol, voleybol, basketbol ve futbol liglerinin tamamının salgına yönelik alınan tedbirler kapsamında ertelenmesine karar verilmiştir. Bugün TFF, TBF, TVF ve Kulüper Birliği ile yaptığımız toplantıda liglerin ertelenmesine hep beraber karar verdik. Bu süreç sonrasında sporumuzun yürüyüşü daha güçlü devam edecektir. Gelinen noktada sporcu, antrenör, hakem ve tüm maçın paydaşlarının sağlığı açısından bu tedbiri almak zorundaydı."
 

TFF Başkanı Nihat Özdemir'in erteleme açıklamaları


Gençlik ve Spor Bakanı'nın açıklamalarının ardından TFF Başkanı Nihat Özdemir, "Türk futboluna önemli yön çizecek bazı kararlar aldık. Liglerimizi erteliyoruz. Tarih konusunda yapacağımız çalışmalar sonucunda karar vereceğiz. En kısa süre içerisinde çalışmalarımızı tamamlayacağız. Liglerin yeniden seyircili oynanacağı tarihi kısa süre içerisinde belirleyeceğiz." diye konuştu.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)