comScore

Galatasaray Galatasaray

Sumudica, Morutan transferini yorumladı: "Galatasaray'ın eksiği"

24 Ağustos 2021, Salı 21:45
Sumudica, Morutan transferini yorumladı:

Cluj teknik direktörü Marius Sumudica, Galatasaray'ın sahadaki eksikliğini Olimpiu Morutan ile doldurabileceğini söyledi.

FutbolArena - Romanya Ligi ekibi Cluj'un teknik direktörü Marius Sumudica, Galatasaray'ın Olimpiu Morutan transferini beIN SPORTS editörü Burakhan Işık'a değerlendirdi.

"EN FARK YARATAN OYUNCULARDAN BİRİ OLUR"
"Morutan çok potansiyelli bir oyuncu. Ancak şunu unutmamak lazım; Süper Lig de çok zor bir lig. Morutan 22 yaşında ve ilk kez ülke dışına çıkacak. Adapte olduğunda ligin en fark yaratan oyuncularından biri olacağına inanıyorum. Morutan'a güveniyorum. Fatih Terim genç ve dinamik bir takım oluşturmak istiyor. Morutan, sahada olduğu sürece oyunun her anında tehdit yaratabilecek bir isim. Şu anda Galatasaray'ın da sahadaki en büyük eksiği bu olarak görünüyor."

"SAVUNMASINI GELİŞTİRMESİ GEREKİYOR"
"Morutan ceza sahası ve çevresinde hem şut hem de pas tehdidi olan bir oyuncu. Sol ayağını çok etkili kullanıyor. Topu ayağına aldığında fark yaratacak bir isim. Morutan'ın Süper Lig gibi bir ligde savunmasını da geliştirmesi gerekiyor. Kısa boylu, zayıf bir oyuncu. Savunmada fiziksel dezavantajını kapatması gerekecek. Yine de şu anda da Galatasaray'ın ilk 11'inde oynayabileceğini düşünüyorum."

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!