comScore

Galatasaray Galatasaray

Sumudica: 'Galatasaray'ı asla kimseyle kıyaslayamazsınız!'

09 Eylül 2019, Pazartesi 18:13
Sumudica: 'Galatasaray'ı asla kimseyle kıyaslayamazsınız!'

Gazişehir Gaziantep Teknik Direktörü Sumudica, Türk futbolu ile Romanya futbolu arasındaki farkları anlattı. Sumudica, Galatasaray'ın Falcao imza töreni ve Fenerbahçe maçındaki atmosferden yola çıkarak, iki ülke arasındaki farka dikkat çekti. 

FutbolArena Dış Haberler - Gazişehir Gaziantep Teknik Direktörü Sumudica, Rumen basınına verdiği röportajda Andone'un Galatasaray'a transferi sonrasında Türk futbolu ile Romanya futbolu arasındaki farkı anlattı. 

"GALATASARAY DEDİĞİNİZ ZAMAN KIYASLAMA YAPAMAZSINIZ"
Galatasaray dediğiniz zaman ne Brighton, ne de Andone'un oynadığı yerle karşılaştırma yapamazsınız. Falcao'nun imza törenini gördünüz mü? Tribünde 30.000 insan vardı. Türkiye'de daha önce kaldım ve hayatım boyunca böyle bir şey görmedim.

"FENERBAHÇE MAÇI"

Fenerbahçe karşısında maça çıktığımzda tribünde herkes aynı kıyafeti giyip, aynı tezahüratı yapıyordu. Bana 10 metre yakın olan oyuncuma sesimi duyurmakta zorlandım. Eğer Türkiye ile Romanya'yı kıyaslayacak olursanız, 3. liglerini dikkate alın. 

"ANDONE'UN GALATASARAY'DA OYNAMASI ZOR"

Andone'un Galatasaray'da oynamas zor olacak. Galatasaray bu seozn hem lig, hem Şampiyonlar Ligi ve kupada mücadele edecek. 

RECEP TAYYİP ERDOĞAN BENİM İÇİN 1 NUMARA

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türk futbolu için yaptığını kimse yapmadı. Bunu Romanya'da Kulüplerin borçları yapılandırılıyor. Benim için Recep Tayyip Erdoğan 1 numara! Çok güzel stadyumlar inşa etti ve Türk futbolu için çok şey yaptı. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!


 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)