comScore

Galatasaray Galatasaray

Spor yazarları Yeni Malatyaspor - Galatasaray maçını değerlendirdi

29 Ekim 2018, Pazartesi 09:38
Spor yazarları Yeni Malatyaspor - Galatasaray maçını değerlendirdi

Spor Toto Süper Lig'de Galatasaray, Yeni Malatyaspor'a deplasmanda 2-0 mağlup oldu. Sarı-Kırmızılı takımın ortaya koyduğu futbolu spor yazarları köşesinde değerlendirdi. Spor yazarlarının yazıları FutbolArena'da 

FutbolArena - Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'in 10. haftasında deplasmanda Yeni Malatyaspor'a 2-0 mağlup oldu. Spor yazarları gazetelerdeki köşelerinde Galatasaray'ı değerlendirdi.
 

Yeni Malatyaspor - Galatasaray maçıi spor yazarları neler dedi?


İşte spor yazarlarının Yeni Malatyaspor - Galatasaray maç yazısı
 

Levent Tüzemen'in bugünkü yazısı (29 Ekim Pazartesi)


"Galatasaray'da kime el atsan dökülüyor. Belhanda'nın yerine Sinan forvet arkası oynayabilir, Muğdat da golcü olarak görev yapabilirdi. Ayrıca Sinan, Rodrigues ile birlikte kötü oynama konusunda yarışıyor. İkisi de kaptırdıkları toplardan sonra adam bile kovalamadılar. Bu kadar ruhsuz, isteksiz oynayan Sinan'a, Terim artık katlanmamalı. İlk 11'de başlamak Sinan'da şımarıklık yaratıyor.
Sonradan oyuna girdiğinde daha verimli oluyor. Ozan, G.Saray'ın geleceği bir oyuncu. 3. penaltısını yaptı. Terim vazgeçmeyecektir. Ama Ozan'ın süratini dengelemek, rakibe nasıl gireceği konusunda çalışması gerek."
 

Hakan Ünsal'ın bugünkü yazısı (29 Ekim Pazartesi)


"Galatasaray için Malatya deplasmanının normalden daha zor geçeceği çok netti. Bunun nedeni, bilinen klasik deplasman fobisinin dışında 2 faktöre dayanıyordu. İlki, var olan ve ciddi olumsuz etki yapan eksikler. Kaldı ki, bu eksiklerin bazıları var olduğunda bile sıkıntı yaşadı Galatasaray. İkincisi, yeni jenerasyon teknik adamların temsilcilerinden biri olan, Erol Bulut tarzı hocaların oyun disiplini, takım savunması, iyi alan kapatma ve sabır üzerine kurulu ‘oynanması zor' sistemleri. Başakşehir ve Abdullah Avcı'nın öncüsü olduğu ama şimdi seviye atlattığı bu sisteme karşı oynarken en önemlisi; 0-0'ı oynayabilmek. Malatyaspor da benzer oyun tarzını oynuyor ve öne geçebilmek bu tarz maçlarda hayati önem taşır. Tersi durumda maçı çevirebilmek normalde bile zor iken, Galatasaray'ın bu haliyle geri dönüşü sağlaması imkansızdı."
 

Ahmet Çakar'ın bugünkü yazısı (29 Ekim Pazartesi)


"Büyük başarılarda, büyük zaferlerde mimar Terim'di... Medya ve Galatasaray kamuoyu, ona İmparator adını taktı. Ama İmparator'un aslanları, yavaş yavaş kediye dönüşüyor. Üstelik bazıları sürekli hastalanan, telef olan kedilere dönüşmüş durumda. Ne Terim ne de başkası, kadro eksik, oyuncular yetersiz bahanesine sığınmasınlar.Hele hele konsantrasyon bahanesine hiç sığınmasınlar. Schalke maçında tarihi farktan Muslera ve Fransız hakem kurtardı. Ama dün gece Malatya'da sahada onlar da yoktu. Sonuçta Galatasaray puan cetvelinde iyi bir yerde görünse de için için hissedilen, kokusu yavaş yavaş çıkan, dramatik bir çöküş var. Halis Özkahya, Mariano'ya neden kart gösterdi hâlâ anlayamıyorum. Faul var ama takıldığı için var. Kart yanlış... Peki, Ndiaye atağa kalkarken, boynundan çeken Ahmed Ildız'a niye ikinci sarı kartı gösterip, oyundan atmadı, hâlâ anlamış değilim."
 

Şansal Büyüka'nın bugünkü yazısı (29 Ekim Pazartesi)


"Bir özdeyiş “Hayatta zorluklar kaçınılmazdır... Yenilmek sizin seçiminizdir“ der... Galatasaray'ın sahadaki sağlamları bu seçimi yapmış gibi... İsyanları, inatları, yeteri kadar coşkuları yok... İlk on bire girmek için yakaladıkları büyük fırsattan, büyük şanstan haberleri yok... Bu futbolculara Galatasaray formasının büyüklüğünü Fatih Hoca da anlatamıyorsa, kim anlatacak arkadaş..."

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)