comScore

Galatasaray Galatasaray

Sözleşmesi biten futbolcular ne olacak? FIFA'dan açıklama geldi

07 Nisan 2020, Salı 20:33
Sözleşmesi biten futbolcular ne olacak? FIFA'dan açıklama geldi

FIFA, sezon sonu sözleşmesi sona erecek olan futbolcuların sözleşmelerinin lig tamamlanıncaya kadar geçerli olacağını açıkladı.

FutbolArena - FIFA, koronavirüs pandemisi nedeniyle sezon sonu bitecek futbolcu sözleşmelerinin, ligler tamamlanana kadar geçerli olduğunu açıkladı.
 

Sözleşmesi biten futbolcular lige devam edecek mi?


FIFA, korona virüs sebebiyle kulüplerin, oyuncuların, liglerin, ulusal birliklerin ve konfederasyonların temsilcileri de dahil olmak üzere, farklı paydaşlarla istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Yapılan toplantıda futbolcu sözleşmeleri ile alakalı önemli bir karar alındı. FIFA'dan yapılan açıklamada bu sezon sonu sözleşmesi sona erecek olan futbolcuların sözleşmelerinin liglerin tamamlanana kadar devam edeceği duyuruldu.
SÖZLEŞMELER LİG BİTENE KADAR GEÇERLİ

Bu kararla birlikte korona virüs nedeniyle ertelenen liglerde forma giyen ve sözleşmesi sezon sonunda noktalanacak oyuncuların lig tamamlanıncaya kadar sözleşmeleri geçerli olacak.

Ayrıca yapılan toplantı sonucunda transfer dönemlerinde de esnek davranılacağı vurgulanarak, her ligde eski sezon sonu ile yeni sezon başında transfer döneminin olacağı açıklandı. (İHA)

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"