comScore

Galatasaray Galatasaray

Son dakika! Süper Lig için tarih resmen açıklandı!

24 Nisan 2020, Cuma 18:21
Son dakika! Süper Lig için tarih resmen açıklandı!

Süper Lig ne zaman başlayacak? Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, TRT Spor'a konuştu ve tarih verdi. 

FutbolArena - Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, liglerin ne zaman başlayacağı konusunda muhtemel senaryo olarak tarih verdi. 


Süper Lig ne zaman başlayacak?


TRT Spor'a konuşan Mehmet Sepil'in önemli açıklamaları şu şekilde:

"SORUMLULUK TFF'DE"
Bu çok zorlu bir süreç, sadece Türkiye'de değil dünyanın her yerinde sporun ve futbolun ne zaman başlayacağı tartışılıyor. Öngörü yapmak oldukça zor. Bu konuda sorumluluk TFF'de. Nihat Başkanımız bu konuda öngörülerde bulunup bilgiler verdi."

ANTALYA'DA OYNANMASI MÜMKÜN DEĞİL

Öte yandan Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil maçların tek şehirde, Antalya'da oynanması konusuyla ilgili olarak ise, "Bunun mümkün olmadığını belirttik." şeklinde konuştu. 

12-13-14 HAZİRAN'DA LİGLERİN BAŞLAMASI EN MUHTEMEL SENARYO

12-13-14 Haziran'da liglerin tekrar başlaması, kalan 8 maç ve Türkiye Kupası maçlarının bu dönemde başlayıp, Temmuz sonunda bitirilmesi gözüken senaryo. 26 Temmuz'da maçların bitmesi durumunda önümüzde 1.5 aylık dilim olacak. 

SEYİRCİSİZ OYNANMASI SÖZ KONUSU MU?

Şu an zaten hem Avrupa ülkelerinde konuşulanlara baktığımızda yine Sağlık Kurulu kararı verecek ama büyük bir olasılıkla seyircisiz oynanması önümüzdeki en muhtemel senaryo gibi görünüyor. Ayrıca toplantıda liglerin bir şekidle bitirilmesi üzerine konuşuldu. 

"KULÜPLERİN EKONOMİK GELECEĞİ İÇİN ÇALIŞMA GRUBU KURULACAK"

Şu anda gelirler sıfırlandı. Burada çok büyük bir gelir kaybı söz konusu. Zaten zor durumda olan futbol ekonomisi daha zor bir duruma düştü. Ekonomik konularla ilgili hızlı bir şekilde çalışma ekibi kurulacak. Kulüplerimizin geleceğinde neler yapılabileceği konusunda çalışmanın kısa süre içinde başlanmasına karar verildi. 
Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)