comScore

Galatasaray Galatasaray

Son dakika! Nihat Özdemir: "Ligler ertelenmeyecek"

12 Mart 2020, Perşembe 23:00
Son dakika! Nihat Özdemir:

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, KoronaVirüs sebebiyle şu an itibariyle liglerin ertelenmesinin söz konusu olmadığını söyledi.  

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Medipol Başakşehir - Kopenhag maçının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

Nihat Özdemir, taraftarların ve kamuoyunun merak ettiği "Liglerin ertelenip ertelenmeyeceği yönündeki soruya net bir yanıt verdi. 
"BAŞAKŞEHİR GURUR KAYNAĞIMIZ"

Avrupa'da galibiyete ve puanlara ihtiyacımız vardı. Başakşehir kulübümüz bütün ihtiyacımızı hemen hemen gideriyor. Teşekkür ediyorum. İnşallah rövanşta iyi netice alarak, çeyrek finale kalmış olacak. Bu bizim için büyük gurur kaynağı. Yolları açık olsun. 

"SEYİRCİSİZ OYNAMA KARARI HAKKINDA"

Hepimizin bildiği gibi devletimizin en üst organı Cumhurbaşkanlığımızın başkanlığında 5 saatlik toplantı oldu. Bütün bakanlarımız, yetkililer, otoriteler katıldı. Toplantının sonunda bütün ligler için bir karar alındı. İnsan sağlığını öne tutarak, 30 Nisan'a kadar tüm maçlar seyircisiz oynanacak. Hepimizin tek görevi, bu kararı uygulamak. Avrupa'da bırakın maçların oynanmasını, ligler erteleniyor. İnsan sağlığı her şeyden önemli. Bu tedbirleri canı yürekten destekliyorum. 

"LİGLERİN ERTELENMESİ SÖZ KONUSU DEĞİL"

"Şu an için liglerin ertelenmesi söz konusu değil. Devletimizin bugün itibariyle aldığı bir karar var. 30 Nisan'a kadar o kararı uygulayacağız. İnsan sağlığı her şeyden önemli. Devletimizin aldığı tedbirleri canı yürekten destekliyorum." 

FutbolArena Haber Turu (28 Eylül 2020)