comScore
1 / 11

Son Dakika Galatasaray Haberleri (12 Eylül 2019)

Son dakika Galatasaray haberleri 2019 aramalarında günün öne çıkan gelişmeleri burada.

Son dakika Galatasaray haberleri aramalarında günün öne çıkan gelişmelerini haberimizde bulabilirsiniz. Galatasaray haberleri 2019 aramalarının yanıtları burada.

2 / 11

AL ITTIHAD ZOR DURUMDA

<h2>AL ITTIHAD ZOR DURUMDA</h2>
Medipol Başakşehir’in 4.5 milyon euro’ya sattığı Da Costa’nın bonservis taksitlerinin ödenmediği için FIFA’ya şikayet ettiği Al Ittihad zor durumda.

Medipol Başakşehir kulübü, Da Costa transferinin bonservis taksitlerinin geç ödenmesi gerekçesiyle Al Ittihad kulübünü FIFA’ya şikayet ederken, son olarak Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz de Garry Rodrigues’in satışından hala 5 milyon euro alacakları olduğunu söyledi. Mustafa Cengiz Divan Kurulunda "Garry Rodrigues’in transferinden 5 milyon euro alacağımız var. Oyuncuyu sattığımız kulüp bizlere ’"Oyuncu bir yere gidecek, para gelecek, biz de vereceğiz" dedi." ifadelerini kullandı.

AL ITTİHAD ZOR DURUMDA

Suudi kulübü Al Ittihad ise futbolcuların maaşlarını ödemekte zorlanıyor. Son olarak sözleşmesini tek taraflı fesheden Sanogo, alacaklarını alamadığı gerekçesiyle kulübü federasyona şikayet etti. Al Ittihad kulübü ise yaşadıkları zor durumdan dolayı FIFA’dan ceza alma tehlikesiyle karşı karşıya.
3 / 11

HOLLANDA’DA RYAN BABEL YORUMU

<h2>HOLLANDA’DA RYAN BABEL YORUMU</h2>
Galatasaray’a transfer olduktan sonra başarılı performansını devam ettiren Ryan Babel, Hollanda milli takımında elemelerde oynadığı Almanya ve Estonya maçlarında 2 gol attı, 1 asist yaptı.

Ryan Babel’in Milli takım performansına Hollanda basınında geniş yer ayırıldı. Hollandalı gazeteci Sjoerd Mossou, Babel’in Al Ain’den döndükten sonra adeta yeniden doğduğunu söyleyerek yıldız futbolcunun karakteristik yapısına da değindi.
"BABEL ÇEKİNGEN VE MÜTEVAZİ BİRİSİ"

"Abartılı saç rengi olan biri çin son derece çekingen ve mütevazi birisi. Babel’in röportajlarına ve seçimlerine baktığınız zaman tipik bir yanlızlığa çok benziyor. Ancak Babel mükemmel bir takım oyuncusu.

KOEMAN’DAN BABEL’E: 32 YAŞINDA AMA BİTTİĞİNİ GÖSTERMİYOR"

Babel 32 yaşında ama bittiği anlamına gelmiyor. Özellikle bu hafta oynanan Almanya ve Estonya maçlarında fark yaratabileceğini yine gösterdi. Hiçbir maçı küçümsememek lazım. Babel hem Almanya, hem de Estonya maçlarında performansıyla bitmediğini ve hala devam ettiğini gösterdi.
4 / 11

MUSTAFA CENGİZ DİVAN’dA KONUŞTU

<h2>MUSTAFA CENGİZ DİVAN’dA KONUŞTU</h2>
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Divan Kurulunda yaptığı konuşmada Divan Kurulu üyelerine seslendi ve önemli açıklamalarda bulundu.

"MALİ AÇIDAN İLK DEFA KARA GEÇTİK"
Biz şampiyon olduk ya. 2 yılda almadık kupa bırakmadık. Mali açıdan ilk defa kara geçtik. Yapmayın ya! Allah aşkına! UEFA bize saygı duyuyor. Yaptığımız savunmaya... Biz arkadan dolanmadık. 3 yılda 147 milyon euro zarara rağmen onayladılar.

"UEFA İLE AÇTIĞIMIZ YOLDAN PSG DE GİTTİ"

UEFA ile yaptığımız anlaşmalar cebimizden gittik. Öyle Ljublajan’lara gitmedik, tercümanlarla, arka yollardan. Açtığımız yoldan PSG de gitti, bizim kulüpler de. Bunu da bilsin herkes. Yolu biz açtık."

"DURSUN BEY’İN DE ZARAR GÖRMESİNİ İSTEMEM"

Dursun Bey veya başka bir başkanın zor duruma düşmesini istemem. Ben hiçbir Galatasaraylının zor duruma düşmesini istemem. Galatasaray benim kırmızı çizgimdir.
5 / 11

DURSUN ÖZBEK’TEN BORÇ AÇIKLAMASI

<h2>DURSUN ÖZBEK’TEN BORÇ AÇIKLAMASI</h2>
Galatasaray’da dün gerçekleştirilen divan kurulu toplantısında eski başkanlardan Dursun Özbek de kürsüye çıktı. Kendi döneminde başlatılan projelerin devam ettirilmemesini eleştiren Özbek, "Galatasaray Başkanlık makamı mazeret üretme yeri değil, iş yapma yeri" dedi.

"LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMEZ
"
"Bir borcumuza karşılık spor salonu gündeme geldi. Galatasaray’a sadece salon olarak hizmet etmeyecek, kiralanacak alanlarıyla da kulübe getirisi olacak diye anlattım. Sayın başkan da bunu beğendi ve görüş bildirdi ama hareket etmemiz gerekiyor. Harekete geçmek lazım. Lafla peynir gemisi yürümüyor. Bu yapılan projeler Galatasaray’ın geleceği için önemlidir. Herkes aynı titizlilikle hareket etmelidir. Büyük bir camiayız, yönetimin içerisinde bu işlerle ilgili kişiler olmayabilir ancak hiç mazeret üretmeden hareket etmek gerekiyor. Galatasaray Başkanlığı mazeret üretme yeri değil, iş yapma yeri. Riva projesi zora girmiş durumdadır. Zordayız, haklarımız ve hukukumuz önümüzdeki günlerde kaybolma riski taşıyor. Bunu aklınıza yazın."

"ŞAHSİ KEFALETİM ORADA DURUYOR"

"Mecidiyeköy’deki otel projesi için şahsi kefaletimle 20 milyon dolarlık kredi alındı. Sayın başkan oteli beğenmeyebilir ama kendisinin ifadesi var, Teknokent yapalım diye. 20 aydır bir çivi bile çakılmadı. Oradan geçerken yüzümü çevirerek geçiyorum. Gittiğimde içeriye girmeye çekiniyorum. Başlamış bir proje bitmeli. Şahsi kefaletim hala orada duruyor ve sesimi çıkarmıyorum. Yeter ki bu proje hayata geçsin."

"20 MİLYON EURO KASA KOLAYLIĞI SAĞLADIM"

"Galatasaray’a uzun süre konaklama sponsorluğu verdik. Sponsorluk konusunda karşılıklı bir anlaşma vardır fakat biz karşılıksız olarak Özhan Canaydın döneminden beri kulübümüze konaklama hizmeti veriyoruz. Bu hizmete karşılık Galatasaray’dan 1 lira istenmemiştir. Bana yapılanları bir tarafa bırakıyorum ama başkasına karşı bu davranışları tekrarlamayalım. İnsanları kötülemek amacıyla bu tip işlere girmeyin. Benim döneminde kasa kolaylıkları sürekli devam etti. Geçmişte yaptığım bağış mektuplarını divana tekrar ilettim. Galatasaray’a 3,5 yıllık görev süremde 20 milyon euroluk kasa kolaylığı sağladım. Şu anda bakiye bu seviyede. Özbek firması yaklaşık 4,5-5 milyon euroluk faiz yükünü de seve seve üstlenmiştir. Destek diyorsanız desteğin şekli bu. Mart ayınd akulübe bir mail yolladık. Konaklama masrafları olarak 450 bin lira alacaklı göründüğümüzü ve bunun karşılığında bağış makbuzu kesilmesini istedik ama hiç cevap alamadık. Bize faiz faturası göndermeyin diyorlar. Yahu bu iş bilmezliktir, ticareti bilmemektir. Para transferlerinde faiz işletilir, sonrasında iş size kalır. İster fatura kesersiniz, ister bağış makbuzu kesersiniz. Adamın biri karşılıksız size para veriyor, bağış makbuzu kesiyor ne istiyorsun? Derdin ne? Sana iyilik yapan bir firmayı neden böyle bir şeyle karşı karşya bırakıyorsun? Yakıştı mı bu? Hiç elde edilmemiş bir gelir için kurumlar vergisi ödedik. Oldu mu şimdi bu? 16 Ocak 2018 itibariyle Galatasaray’dan alacaklarımıza karşılık senetler verildi. Alacaklılardan ikisine ödeme yapıldı ama Dursun Özbek askıya alındı. Sayın başkan ile Fatih Terim’in babasının cenazesinde karşılaştık ve bana bu borcun ödeneceğini söyledi. Aradan 8-9 ay geçti ancak hala borç ödenmedi. En sonunda Özbek Turizm olarak ihtar çekmek zorunda kaldık. Sonrasında sayın başkan ile bir araya geldik ve benden yapılandırma yapmamı istedi. 10 gün içerisinde borcun ödeneceğini söyledi. Yapılandırmayı da kabul ettim, 10 gün geçti ama hala çıt yok. Şirketimiz hiçbir zaman kulübe haciz işlemi başlatmadı."
6 / 11

GALATASARAY’A BELHANDA MÜJDESİ

<h2>GALATASARAY’A BELHANDA MÜJDESİ</h2>
Fas Milli Takımı’ndan sakatlığı gerekçesiyle kadrodan çıkartılan Belhanda, Galatasaray’da takımla birlikte çalışmalara başladı.

Tecrübeli futbolcu, dünkü antrenmanın tamamında yer alırken, çift kale maçta birçok ikili mücadeleden galip çıkmayı başardı. (FANATİK)
7 / 11

HAKAN ÇALHANOĞLU’NDAN GALATASARAY AÇIKLAMASI

<h2>HAKAN ÇALHANOĞLU’NDAN GALATASARAY AÇIKLAMASI</h2>
FANATİK’e konuşan A Milli Takım’ın yıldızı, Milan’ın 10 numarası Hakan Çalhanoğlu, "Galatasaray ve taraftarına her zaman sempatim oldu. Küçüklüğümden beri Galatasaraylıyım. İleride ne olur bilemem ama gönlüm hep Galatasaray’dan yana" dedi.
8 / 11

ECE ÜNER’DEN ARDA TURAN TEPKİSİ

<h2>ECE ÜNER’DEN ARDA TURAN TEPKİSİ</h2>
Sarıyer Emirgan’daki bir eğlence mekanında 10 Ekim 2018’de Başakşehir’de forma giyen futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay Şahin arasında yaşanan kavgaya ilişkin davada karar çıktı. Arda Turan, Özlem Şahin’e karşı "Cinsel taciz" suçundan beraat etti.

Arda Turan’a "Korku kaygı veya panik yaratacak şekilde silahla ateş etmek", "Ruhsatsız silah bulundurmak" ve "Kasten yaralama" suçlarından toplam 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası verildi.

Mahkeme, bu suçlardan hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Arda bu karara "Bu olayın manşeti; üstüme atılan bu iftiralardan dolayı yaptığım hatalardan aldığım cezalar değil, taciz suçlamasından beraat ettiğimdir. Allah’a şükürler olsun ki Türk adaleti bu ağır ithamların çirkin birer iftira olduğuna karar verdi" ifadelerini kullanarak karşılık verdi.

Arda Turan’ın bu paylaşımına ise Show TV Ana Haber Bülteni Sunucusu Ece Üner çok sert bir eleştiri getirdi. Üner, "Madem Arda Turan bizim yerimize manşet atmış biz de onun yerine gol atalım" dedi!
9 / 11

ANDONE’NİN YILLIK MAAŞI

<h2>ANDONE’NİN YILLIK MAAŞI</h2>
Galatasaray’da ayda yaklaşık 200.000 euro alacak olan Andone, hedef bonuslarını elde etmesi durumunda bu ücretini 300.000 euroya kadar çıkarabilecek.

2014’te ayda 3.000 euro kazanan Rumen oyuncu, 2019’da ücretini 100 katına çıkararak Galatasaray’dan 300.000 euro kazanmış olacak. (FANATİK)
10 / 11

ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDE DEĞİŞİLİK

<h2>ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDE DEĞİŞİLİK</h2>
İngiliz basınında çıkan haberler futbolseverleri heyecanlandırırken, yeni sistemin detayları da merakla bekleniyordu. İşte İngiliz basınına göre UEFA kulislerinde konuşulan konu Şampiyonlar Ligi format değişikliği.

Planlanan değişikliğe göre gruplar 4 takım yerine 8 takımdan oluşacak. Grup sayısı ise 8 yerine 4 olacak. Takımlar grup aşamasında 14 maç oynanması ve bazı karşılaşmalar hafta sonunda oynanması önerilmişti.

Önerilerin hayata geçirilmesindeki en büyük engellerden biri yayın gelirleriyle ilgili. Aralarında İngiliz Premier Ligi’nin de bulunduğu büyük ligler, UEFA’nın yeni planının televizyon gelirlerinin artmasıyla sonuçlanması halinde kendi ülkelerinde elde ettiği gelirlerin azalacağı endişesini taşıyor. Hollanda, Portekiz, Belçika ve İskoçya gibi ülkelerdeki büyük kulüpler, ülkelerinde elde ettikleri yayın gelirlerinin sınırlı olması nedeniyle ilerleme şansları olmadığını söylüyor. Premier Ligi’nde geçen sezon, lig sonuncusu Huddersfield’in sadece yayın gelirlerinden elde ettiği para 96.6 milyon sterlin oldu. (FOTOMAÇ)
11 / 11

GALATASARAY’DAN 20 MİLYON EURO İSTEDİLER

<h2>GALATASARAY’DAN 20 MİLYON EURO İSTEDİLER</h2>
Galatasaray’ın transfer döneminde Belçika takımlarından Gent’te forma giyen 23 yaşındaki golcü Roman Yaremchuk için nabız yokladığı ancak kulübün yüksek bonservis istemesi nedeniyle transferden vazgeçtiği ortaya çıktı.

Profootball adlı televizyon programına katılan Ukraynalı futbolcu, kendisi için istenen rakamı söylemedi ancak programda Gent’in 20 milyon Euro istediğinden söz edildi. Öte yandan oyuncuyla, Galatasaray’ın yanı sıra Roma’nın da ilgilendiği bilgisi paylaşıldı.

Kariyerine Dinamo Kiev altyapısında başlayan Yaremchuk, 2017 yılında Gent’e 2 milyon Euro karşılığında transfer olmuştu. Başarılı futbolcu burada çıktığı 87 maçta 27 gol atarak dikkat çekti. (FOTOMAÇ)