comScore

Galatasaray Galatasaray

Sofiane Feghouli'den Cenk Ergün'e veda mesajı

08 Mart 2018, Perşembe 12:45
Sofiane Feghouli'den Cenk Ergün'e veda mesajı

Galatasaray'ın Cezayirli kanat oyuncusu Sofiane Feghouli, sarı kırmızılı kulüpteki görevine son verilen Cenk Ergün'e veda mesajı gönderdi.

FutbolArena - Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim'in takımın başına geçmesi ile birlikte geri planda kalan Cenk Ergün ile yollar resim olarak ayrıldı. Sarı kırmızılı takımda sezo başında transferlerde büyük rol oynayan Cenk Ergün'e Bafetimbi Gomis'den sonra Sofiane Feghouli'den de veda mesajı geldi.


Sofiane Feghouli'den Cenk Ergün'e veda mesajı


Galatasaray'da 12 yıl boyunca görev alan ve bu süreçte 14 farklı teknik direktör ve 6 başkan ile çalışan Cenk Ergün ile yollar ayrıldı. Cenk Ergün ile yolların ayrılmasından sonra sezon başında transfer olan Bafetimbi Gomis'den sonra Sofiane Feghouli'den de veda mesajı geldi.

Cenk Ergün sezon başında Cezayirli oyuncunun transferi için West Ham United kulübü ile sıkı pazarlığa girmiş yoğun çaba sarfetmişti.
''GALATASARAY'A GELMEMDE GÖSTERDİĞİ EMEKTEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM''

''Bu yaz Galatasaray'a gelmem için gösterdiği emekten dolayı Cenk Ergün'e teşekkür etmek istiyorum. Hayatta olduğu gibi, futbolda da insanlar gelip geçer. Bu nedenle bir yönetici veya insan olarak iyi şekilde anılmanın önemli olduğunu düşünüyorum. enin bunu en iyi şekilde başardığını bilmeni istiyorum  Seni tebrik ediyor ve gelecekteki işlerin için başarılar diliyorum.''


Galatasaray'da Cenk Ergün ile neden yollar ayrıldı?


Mustafa Cengiz başkanlığında Galatasaray'ın yönetim kademesinde değişiklikler devam ediyor. Galatasaray'da 12 yıldır görev yapan ve son olarak sportif direktör sorumluluğunu üstlenen Cenk Ergün ile yollar ayrıldı.

Sarı kırmızılı kulüpte Fatih Terim'in teknik direktörlüğe getirilmesinin ardından Florya'dan TT Stadı'na geçen Cenk Ergün, başkan Dursun Özbek'in danışmanı olarak görevine devam etti. Mustafa Cengiz'in göreve gelmesiyle birlikte Florya'da yönetimi temsilen Abdürrahim Albayrak'a görev verildi. Mustafa Cengiz'in danışman olarak bir sorumluya gerek duymaması üzerine Cenk Ergün ile yollar ayrıldı. 
 

Galatasaray'dan ayrılan Cenk Ergün kimdir?


İlkokulu Bursa'da okudu. 1993 yılında Galatasaray Lisesi matematik bölümünden mezun oldu. Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü'nde yükseköğrenimini tamamladı.2000–2003 yılları arasında Kamera Spor Reklamcılık A.Ş.'de Türkiye Futbol Federasyonu için reklam ve sponsorluk pazarlaması ve A Milli Futbol Takımı özel maç organizasyonları yaptı. 2003–2006 yıları arasında Trabzonspor Sportif A.Ş.'de Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü. 2006 yılından itibaren Galatasaray Sportif A.Ş.'de Özel Projeler Sorumlusu olarak görev aldı. Ergün, Mustafa Cengiz yönetiminin gelişine kadar futbol direktörü olarak görev yaptı. Cenk Ergün evli, Fransızca, İngilizce, İspanyolca ve İtalyanca biliyor.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.
 

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!