comScore

Galatasaray Galatasaray

Sofiane Feghouli: ''Igor Tudor'un gönderilişinde...''

12 Ocak 2018, Cuma 09:25
Sofiane Feghouli: ''Igor Tudor'un gönderilişinde...''

Galatasaray'ın sezon başında West Ham United takımından transfer ettiği Cezayirli kanat oyuncusu Sofiane Feghouli görevinden ayrılan Ifgor Tudor hakkında çarpıcı ifadeler kullandı.

FutbolArena - Galatasaray'ın Cezayirli kanat oyuncusu Sofiane Feghouli, takımının ikinci yarı hazırlıklarını sürdürdüğü Antalya kampında eski teknik direktörü Igor Tudor hakkında çarpıcı ifadeler kullandı. Galatasaray Transfer haberleri FutbolArena'da.


Sofiane Feghouli'den Igor Tudor'a flaş sözler


Galatasaray'ın sezon başında West Ham United takımından transfer ettiği Cezayirli kanat oyuncusu Sofiane Feghouli görevinden ayrılan Ifgor Tudor hakkında çarpıcı ifadeler kullandı.

Vatan Gazetesi'nde yer alan habere göre işte Feghouli'nin Igor Tudor hakkında ki sözleri ve diğer açıklamaları;
''NDİAYE'Yİ TRABZON MAÇINDA YERDE BIRAKAMAZDIM''

 "En başta hakemlerin de insan olduğunu ve hata yapabildiklerini unutmamamız lazım. Ben gördüğüm kırmızı kartın haksız olduğunu düşünüyorum. Bence çok büyük bir haksızlığa uğradım. O pozisyonda Ndiaye yerdeydi ve birileri birilerini itiyordu. Ben sadece takım arkadaşımı yerde gördüm ve dayanamadım. Onu o şekilde yerde bırakamazdım. Sadece arkadaşımı koruma amacıyla gittim. Aklımda başka bir şey yoktu. Takım arkadaşımı koruma içgüdüsüyle olmuş bir durum.''''BAŞKA OYUNCULARA 1 MAÇ ÇIKARKEN BANA 3 MAÇ CEZA GELMESİ ÜZDÜ''

''Yarın öbür gün bir takım arkadaşımın başına aynı olay gelse yine onu korumaya çalışırım. Bu durumda bana verilen 3 maçlık ceza çoktu. Başka oyuncular benzer olaylardan 1 maç ceza alırken bana çıkan 3 maç ceza beni çok üzdü. Bu olay geçmişte kaldı, unutuldu. Ama gördüm ki bu hatalardan ben ve takımım çok zarar görüyoruz. Artık hakemlerin de daha az yapması gerekiyor"

''GALATASARAY'DA MUTLUYUM''

 "Geldiğimde ufak bir sakatlığım vardı. Bu yüzden kademeli olarak formumu yükselttim. Daha sonra kırmızı kart cezası yüzünden 1 ay uzak kaldım. Burada egodan daha çok takıma verdiğim katkı önemli. Yani sadece benim bireysel formum değil bahsettiğim, arkadaşlarıma verdiğim katkı önemli. Sadece atak değil, defans konusunda da ne kadar yardımcı oluyorum gibi. Takımın iyiliği için yaptıklarım, takıma artı olarak kattıklarım daha önemli"

''ŞAMPİYONLUK YARIŞINDA İYİ DURUMDAYIZ''

 "İyi bir konumda olduğumuzu ve iddiamızı sürdürdüğümüzü söyleyebiliriz. Rakiplerimiz Başakşehir, Beşiktaş ve Fenerbahçe... Onlar da yarışın içinde. Biz mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Şampiyonluğa doğru emin adımlarla gideceğiz"

''SEÇİM HAKKINDA KONUŞMUYORUZ''

"Açıkçası kulübün geleceği için hangi aday iyi olacak, bir öngörüm yok. Ama Dursun başkan bizimle çok ilgileniyor. Sık sık gelip bizlerle görüşüyor. Ben başkanın kalmasını istiyorum"

''TUDOR'UN GÖNDERİLMESİNDE BİZİM DE PAYIMIZ VAR''

 "Sezon başında takım tamamen yenilendi. Oyuncuların otomatik oynama refleksi olmamasının dezavantajını yaşadık. O yüzden Tudor'u 'Şöyle iyiydi, şöyle kötüydü' diye değerlendiremem. Herkes gibi onun da artıları, eksileri vardı. Birlikte 6 ay çalıştık. O süre içinde kendisi iyiydi. Son dönemde alınan kötü sonuçlar nedeniyle ayrıldı. Ancak sadece Tudor hatalıydı diyemeyiz. Çünkü sahada sadece teknik direktörler değil, oyuncular da oynamak zorunda. Sadece onun hataları nedeniyle gönderildiğini düşünmüyorum. Burada oyuncuların da payı olabilir"

''HASAN ŞAŞ VE ÜMİT DAVALA UNUTULMAZ''

"Onların Dünya Kupası'ndaki formu unutulmaz. Tabii UEFA Kupası ve Şampiyonlar Ligi'ndeki maçları da. Bize deneyimlerini aktarabilirler. Bu yüzden sevinçliyim."

''5 SENE DAHA BURADAYIM, İNŞALLAH DAHA ÇOK KALIRIM''

 "Beni kardeşleri gibi görüp sahiplendiler. Sosyal medyadan yolladıkları mesajlarla da bunu hissettiriyorlar. Bu çok büyük bir motivasyon kaynağı. Maşallah, İstanbul da çok güzel. İlk başta şaşırdığımı da söylemeliyim. Çünkü Avrupa'da bize bambaşka göstermişler Türkiye'yi. Ailem de burada çok mutlu. 5 sene buradayım ama umarım daha da uzun kalırım. 5 senede taraftarımızı mutlu etmek için elimden geleni hep yapacağım."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)