comScore

Galatasaray Galatasaray

Sneijder'den yeni yardım kampanyası: "Türkiye ikinci vatanım"

17 Şubat 2023, Cuma 18:35
Sneijder'den yeni yardım kampanyası:

Galatasaray'ın eski yıldızı Wesley Sneijder, Türkiye ve Suriye'deki depremzedeler için başlattığı kampanyayı uluslararası boyuta getirecek.

FutbolArena - Bir dönem Galatasaray'da forma giyen dünyaca ünlü yıldız futbolcu Wesley Sneijder, Türkiye ve Suriye'deki depremzedeler için yardımlarını sürdürüyor. Wesley Sneijder, Hollanda'da başlattığı kampanyayı İtalya'ya taşımaya hazırlanıyor.

"İTALYA'DAKİ KULÜPLER VE FUTBOLCU ARKADAŞLARIMLA GÖRÜŞECEĞİM"
A Spor'a konuşan Wesley Sneijder, kampanya hakkında şu açıklamalarda bulundu:

"Hollanda Ligi'ndeki 18 takımın kaptanlarına Türkiye ve Suriye bayraklarının yer aldığı pazubandları gönderdim. Maçta giydikleri formaları da imzalayarak bize geri gönderdiler. Depremzedeler için açtığımız siteden açık arttırmayla satışını yapacağız. Hafta sonu İtalya'ya giderek kulüpler ve futbolcu arkadaşlarımla görüşeceğim. Kendilerinden depremzedelere yardım için imzalı formalarını isteyeceğim. Hollanda'da başlattığımız projeyi uluslararası yardım kampanyasına çevireceğim. Duyunca şok oldum ve çok üzüldüm. İstanbul'daki arkadaşlarıma deprem bölgesi için ne yapmamız gerektiğini sordum. Türkiye benim ikinci vatanım. Beni nasıl karşıladıklarını ve nasıl yolcu ettiklerini unutamam. Türk insanının misafirperverliği çok ayrı."

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!