comScore
1 / 10

Sneijder yıllar sonra itiraf etti! "Galatasaray ve Fatih Terim..."

 

FutbolArena -  Futbol hayatını Katar’da sürdüren eski Galatasaraylı oyuncu Wesley Sneijder, beIN Sports’un sorularını yanıtladı ve kariyerine dair son derece samimi açıklamalar yaptı. 

 

2 / 10
Bence en hararetli derbi Galatasaray-Fenerbahçe derbisiydi ama maçlarda sadece bir takımın taraftarı oluyordu, İtalya’da bir kale arkası tribünü deplasman taraftarına ayrılırdı ve atmosfer de inanılmazdı. Bu özel derbilerde forma giydiğim için şanslıyım.
3 / 10
Modric’e karşı Ona karşı oynamıştım. Ona karşı Galatasaray’dayken oynadım. Maçtan önce çok zor geçeceğini biliyorduk ama onlara karşı oynamaktan keyif aldık. 3-0 kaybettik ama evimizde korkusuzca, taraftarımız için mücadele edip mükemmel oynayarak Real Madrid’i yendik.
4 / 10
Takımdaki herkes tüm dnyaya Real Madrid’le boy ölçüşebileceğimizi göstermek istiyordu. Burada mağlup ettik. Mourinho’nun son 20-25 dakika boyunca korkudan titrediğini biliyorum. O maç Real Madrid’e karşı oynadığım son maçtı.
5 / 10
Modric mükemmel bir sezon geçirdi. Böyle bakarsınız ödülün ona verilmesi gerekiyor. Tüm sezon boyunca en üst seviyede oynadı ve ödülü hak etti. Daha önce kazandığı için ödül için de onu tebrik etmek istiyorum.
6 / 10
Tuhaf olacak. Uzun yıllar El Clasico’da birbirlerine karşı oynamaya alıştılar. Artık oynamayacaklar. Bu yüzden olası Juventus - Barcelona maçı için sabırsızlanıyorum. Ronaldo özel yeteneklere sahip bir oyuncu. Neler yaşandığını bilmediğim için Real Madrid’den ayrılması konusunda detaylı yorum yapmak bana düşmez.
7 / 10

Galatasaray’dan en büyük hayal kırıklığım, kulüpten ayrılmak zorunda kaldığım andı. Çünkü ayrılığa hazır değildim. Orada çok güzel zamanlar geçirdim ve ayrılmak benim kararım değildi. Bir karar verildi, formamı aldılar. 10 numarayı başkasına verdiler. Bundan tatilden dönene kadar haberim yoktu.
8 / 10
9 / 10
Tatilden dönüşüm ve kulüpten ayrıldığım süreç hayal kırıklığıyla doluydu. Çünkü takımda hala pek çok şey yapabilirdim, yapmayı da istiyordum. Ancak bazen birileri karar alır ve siz de bunu kabul etmek zorunda kalırsınız.
10 / 10
İkisinin saha dışında benzer olduğunu söyleyebilirim. Ancak tabi ki her teknik direktör bir diğerinden farklı özelliklere sahiptir. Fatih Terim ile Mourinho da tektiksel ve teknik açıdan farklıydı. Gelecekte ikisiyle de yeniden çalışmayı çok isterim.

beIN
asd