comScore

Galatasaray Galatasaray

Skibbe'den flaş sözler: 'Galatasaray'dan 2 yıl maaş alamadım'

25 Ekim 2019, Cuma 19:56
Skibbe'den flaş sözler: 'Galatasaray'dan 2 yıl maaş alamadım'

Michael Skibbe, Alman basınında yayınlanan röportajda Türkiye'de özellikle Galatasaray'da geçirdiği günler hakkında gündem yaratan ifadeler kullandı. 

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaraylı eski teknik direktör Skibbe, Alman basınına verdiği röportajda sarı kırmızılı takımdaki günleri hakkında son derece çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Alman Spox sitesinde yayınlanan röportajda Skibbe, Galatasaray'da 2 yıl maaş alamadığını söyledi. 
"GALATASARAY'DA 2 YIL MAAŞ ALAMADIM"

3 ay maaş alamadığınız zaman kulübü dava edebiliyorsunuz. Türkiye'de bu durum ne yazık ki çok yaygın. Galatasaray'da 2 yıl maaş alamadım. Ancak o zamanlar benim için sorun olmamıştı Frankfurt'tan dolayı. Tabi bu durum Türkiye'de uzun vadeli bir çalışma yapmayı engelliyor. Galatasaraylı yöneticiler bana, "Lütfen bize dava açmayın, paranızı alacaksınız" diyorlardı. 

Soru: "Bu sorunla nasıl başka çıktınız?"

Türk kulüplerinde ekonomik krizin temel sebebi yanlış oyuncu transferlerinden kaynaklanıyor. Finansal akışı sağlamak zor. Galatasaray yöneticileri çok iyi insanlardı ve o dönem iyi bir ilişkimiz oldu. Bir gün paramı alacağımı biliyordum. O yüzden dava etmedim. 

"YÖNETİCİLER KADROYA KARIŞIYORDU"

Galatasaray'da antrenmanlar her zaman tempolu ve profesyonel düzeyde olmuştur. Disiplin eksiği bizde yok. Yöneticiler takıma ve kadroya karışıyordu. Bazen kadro kurarken yönetimden kurulu müdahaele ediyordu. Ben buna izin vermedim. Kadroyu her zaman kendi kararlarıma göre oluşturdum. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)