comScore

Galatasaray Galatasaray

Sivasspor'dan Emre Kılınç ve Mert Hakan Yandaş kararı!

09 Aralık 2019, Pazartesi 19:03
Sivasspor'dan Emre Kılınç ve Mert Hakan Yandaş kararı!

Mert Hakan Yandaş ve Emre Kılınç, Sivasspor'dan ayrılacak mı? Başta Galatasaray olmak üzere 3 büyüklerin transfer gündemine gelen futbolcular için karar verildi.

FutbolArena - Sivasspor'da performanslarıyla alkış toplayan Mert Hakan Yandaş ve Emre Kılınç'ın sözleşmeleri 6 ay sonra sona erecek. Süper Lig'in lideri Sivasspor buna rağmen Galatasaray başta olmak üzere 3 büyük kulübün transfer gözdesi haline gelen Mert Hakan Yandaş ve Emre Kılınç'ı düşük rakamlara vermeyi düşünmüyor.
 

Galatasaray Transfer Haberleri: Mert Hakan Yandaş ve Emre Kılınç ayrılacak mı?


Sivasspor Kulübü ara transfer dönemi öncesi Mert Hakan Yandaş ve Emre Kılınç için kararını verdi. Sivasspor idarecileri, "Biz Emre ya da Mert'i 1,5 milyon euro gibi düşük rakamlara vereceğimize kadroda tutarız. Gerekirse sezon sonu bize bonservis geliri kazandırmadan giderler. Bu rakamları ligde 3-4 maç galibiyetle zaten kazanırız." düşüncesiyle düşük transfer tekliflerine kapıyı kapattı.

Mert Hakan Yandaş ve Emre Kılınç transfer etmek isteyen kulüplerin, 6 ay sonra kontratı bitecek isimler için en az 3-4 milyon euro gibi rakamları gözden çıkarması gerekiyor. Bu nedenle ara transfer döneminde Mert Hakan Yandaş ve Emre Kılınç, Sivasspor'dan ayrılma ihtimali zor görülüyor.
 "FENERBAHÇE MAÇINDAN SONRA GÖRÜŞECEĞİZ"

Öte yandan geçtiğimiz gün açıklamalarda bulunan Sivasspor Kulübü Başkanvekili Erdal Sarılar, Emre Kılınç ve Mert Hakan'la Fenerbahçe maçından sonra görüşeceklerini dile getirerek, “Emre Kılınç ve Mert Hakan Yandaş ile 4 hafta önce Rıza hocanın tavsiyesiyle konuştuk. Oyunculara; 'sizlerle Fenerbahçe maçından sonra görüşeceğiz' dedik. Sezon başı teklif yapmıştık. Oyuncular; 'düşünelim' dedi. Çocuklar aslan gibi oynuyorlar. Kafaları bir yere takılı değil. Mutlular, biz de mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (20 Ocak 2020)