comScore

Galatasaray Galatasaray

Sivas Belediyespor hocasından Galatasaray'a övgü

28 Kasım 2017, Salı 23:05
Sivas Belediyespor hocasından Galatasaray'a övgü

Sivas Belediyespor Teknik Direktörü Serdar Bozkurt, Galatasaray maçının ardından mücadeleyi değerlendirdi. Bozkurt, oyunu çirkinleştirmeden oynadıklarını ve tecrübe kazandıklarını söyledi. 

FutbolArena - Galatasaray, Ziraat Türkiye Kupası 5. Tur ilk maçında Sivas Belediyespor'u 5-1 mağlup etti. Sivas Belediyespor'da Teknik Direktör Serdar Bozkurt, karşılaşmanın ardından basın toplantısında konuştu.
 

Serdar Bozkurt, Galatasaray - Sivas Belediyespor maç sonu açıklamaları


Maçtan önce oyuncularla konuştuğunu belirten Bozkurt, “Güzel oyun izletelim istedik. Bunu zaman zaman yaptığımızı düşünüyoruz. Çıkarken kaptırdığımız topların cezasını keserler dedik. Bizim liglerimizde bunları pek değerlendirmiyorlar ama Galatasaray'la oynuyorsunuz. İkinci yarıda bu şekilde kaptırdığımız bir top oyunun kırılma anı oldu. Bugün kaybetmiş olabiliriz ama önemli tecrübeler kazandık” ifadelerini kullandı.

"OYUNU ÇİRKİNLEŞTİRMEDİK"
“2-1 ya da 3-1 bitseydi, 2. maç daha farklı olurdu”
Maçta kırılma anı yaşadıklarını söyleyen Bozkurt, “Eğer bugün 2-1 ya da 3-1 bitse Galatasaray Sivas'ta zorlanacaktı. Çünkü iyi bir zemin beklemiyor Galatasaray'ı. Hücuma iyi çıkıyorlar. Topa sahip olacağımızı düşünüyorduk ama Galatasaray önde çok bastı ve hücumda etkisiz kaldık. İyi bir oyun çıkardığımızı düşünüyorum. Oyunu çirkinleştirmedik. Ancak kırılmayı çok yaşadık. 3-0'da kırılma yaşandı. 3-1'de bir canlanma olsa da sonrasında çok açık verdik ve bu sonuç ortaya çıktı” diye konuştu.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)