comScore

Galatasaray Galatasaray

Sinancan Sözen'in avukatından yalanlama

22 Mart 2018, Perşembe 11:35
Sinancan Sözen'in avukatından yalanlama

Galatasaray'da bir süre önce görevine son verilen çalışan Sinancan Sözen'in avukatından "Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'i sinirlendiren olay! Kayıtsız kaldılar" haberiyle ilgili yalanlama geldi.

FutbolArena - Galatasaray'da başkan Mustafa Cengiz'in göreve gelmesinin ardından işine son verilen profesyonellerden Sinancan Sözen'in avukatından "Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'i sinirlendiren olay! Kayıtsız kaldılar" başlıklı haberle ilgili açıklama geldi. 

Sinancan Sözen'in Avukatı Şenol Kalfa tarafından yapılan açıklama:
"Söz konusu haberde müvekkilimiz Sinancan SÖZEN hakkında; "Sinancan Sözen'in görevden alınmasıyla ilgili olarak, Başkan Mustafa Cengiz, Maicon transferinde Sao Paulo kulübünün ihtarname çekmesini bilgilendirme yapılmaması üzerine çok sinirlendi" ve "Galatasaray Kulübünde personel tensikatı sürerken sarı kırmızılı kulübün yollarını ayırdığı Sportif Direktör Cenk Ergün, Uğur Yıldız ve Sinancan Sözen'e hafta başında Başkan Mustafa Cengiz çok kızdı. Maicon'un geciken bonservis taksitleri nedeniyle bu 3 ismin kulüp içinde mail yazışmalarında cc'de olmalarına karşın yanıt vermeyip kayıtsız kaldılar." ifadelerine yer verilmiştir. Müvekkilimiz Sinancan Sözen'in haberde geçen bonservis taksitlerinin gecikmesi vakasında hiçbir kusuru bulunmamaktadır. Tam aksine müvekkilimiz Sinancan Sözen'in haberde belirtildiği gibi duruma kayıtsız kalması gibi bir durum sözkonusu olmadığı gibi, tam tersine kendisi, görevinin ve sorumluluğunun bilinciyle hem süreçteki tüm yazışmaları ilgili kişi ve mercilere eksiksiz yürütmüş hem de bu yazışmalardan edindiği bilgi ve izlenimlere istinaeden bu ödemeleri gerçekleştirmekle yükümlü işveren kulüp bünyesinde yer alan tüm kişilere defaatle ödemelerin yapılması ve yapılmaması halinde doğacak neticelere dair uyarılarını da yapmıştır. Tüm bu hususlar, işveren nezdindeki yazışma kayıtlarıyla sabit olduğu gibi haberin, haberdeki zikredilen Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'e sahi doğrulatmadan, tamamen uydurma bir şekilde yazıldığı anlaşılmaktadır; zira bizzat sayın başkan tarafından ne bu mevekkile atfedilen olayda ne de başka herhangi bir hususta müvekkilimin çalışan olarak kusurunun bulunmadığı açık şekilde müvekkilime karşı ifade olunmuştur. İşbu düzeltme talebine konu haberin temelini teşklin eden transfer taksit gecikmesi vakasında müvekkilimin kusurunu gösterir hiçbir bilgi ve belge olmamasına rağmen bu haber yayınlanmıştır. 

Müvekkilimizin itibarını sarsan, kişilik ve haklarını zedeleyerek onun maddi ve manevi açıdan zarara uğramasına sebebiyet veren ve vermeye de devam etmekte olan bu haberin 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun'un md. 9 hükmü gereğince yayından ivedilikle kaldırılmasını ve işbu cevap ve düzeltme yazımızın yazıda öngörülen bir hafta süreyle aynı yer ve şekilde internet ortamında yayımlanmasını rica ederiz."

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.