comScore

Galatasaray Galatasaray

Sinan Gümüş'ün değişimi dikkat çekiyor! Fatih Terim etkisi...

30 Mart 2018, Cuma 20:53
Sinan Gümüş'ün değişimi dikkat çekiyor! Fatih Terim etkisi...

Galatasaray'ın genç oyuncusu Sinan Gümüş, bu sezon Fatih Terim'in göreve gelmesinin ardından bambaşka bir kimliğe büründü.

FutbolArena Analiz - Süper Lig'de 26 hafta geride kalırken en çok pres yapan ve en çok çalım yiyen futbolcuları derledik. Genelde en çok pres yapan oyuncular, hem en çok top kapan, hem de en çok çalım yiyen oyuncular olurken, Galatasaray'ın genç oyuncusu Sinan Gümüş, çalım yeme istatistiğinde ön plana çıkıyor.

FATİH TERİM'DEN SONRA SİNAN GÜMÜŞ'TEKİ DEĞİŞİM
Sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan genç oyuncu, Galatasaray taraftarının uzun süredir kendisinden çok şey beklediği bir isimdi. Sol ayağı ile çektiği sert ve isabetli şutlarla dikkat çeken Sinan Gümüş, yeteneğinin yanına çalışkanlık ve devamlılık eklemekte zorlanıyordu.

Fatih Terim'in Galatasaray'ın başına gelmesinin ardından basın toplantılarında en sık bahsettiği isimlerden biri olan Sinan Gümüş, Terim'in ardından bambaşka bir özveri ile oynamaya başladı. 

Sinan Gümüş için "Ben ona formayı veririm. Başkasını oynatmak için de uğraşmam ama o bana formayı alacağını göstermesi lazım" diyen Fatih Terim oyuncusunu etkilemeyi başardı. 

ARTIK PRES YAPIYOR

Bu sezon forma giydiği dakikalarda ligin en çok pres yapan kanat oyuncularından birine dönüşen Sinan Gümüş, buna karşın nasıl savunma yapacağı konusunda da tecrübesizlik yaşıyor ve kolay çalım yiyor.

Opta'nın verilerine göre; sırasıyla Aatıf Chahechouhe, Olcay Şahan, Eren Tozlu ve İlhan Depe'den sonra Süper Lig'de bu sezon en az 10 maça çıkmış kanat oyuncuları arasında 90 dakika başına en çok pres (top kapma hamlesi) yapan kanat oyuncusu olan Sinan Gümüş, 90 dakika başına 4.6 top kapma hamlesi yapıyor. 

Buna karşın Sinan Gümüş, bu 4.6 hamlenin ortalama 3.2'sinde çalım yiyor. Bu durum, Sinan Gümüş'ü Süper Lig'de en kolay çalım yiyen futbolcu konumuna getirdi. Bakalım Sinan, gelecekte pres yapmayı öğrendiği gibi başarılı top kapma hamlesi (Tackle) yapmayı da öğrenebilecek mi?Analiz: Sinan Yılmaz

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"