comScore

Galatasaray Galatasaray

Servet Yardımcı'dan Fatih Terim'e yanıt: "Bunu bilecek bilgim var"

17 Mart 2020, Salı 19:34
Servet Yardımcı'dan Fatih Terim'e yanıt:

TFF Başkan Vekili Servet Yardımcı, liglerin ertelenmeyeceği açıklamasına tepki gösteren Fatih Terim'e yanıt verdi.

FutbolArena - Fatih Terim, Beşiktaş derbisinden sonra düzenlediği basın toplantısında Servet Yardımcı'nın "Ligler ertelenmeyecek" açıklamasını eleştirmiş ve UEFA ile telekonferans toplantı yapacaklarını hatırlatmıştı. TFF Başkan Vekili Servet Yardımcı, "Fatih Terim'in kastettiği başkan vekili benim." diyerek Galatasaray teknik direktörüne tepki gösterdi.

SERVET YARDIMCI'DAN FATİH TERİM'E YANIT
Fatih Terim'in açıklamasına yanıt veren TFF Başkan Vekili Servet Yardımcı, "Kendisi açık konuşmamakla birlikte, o başkan vekili benim. Müsaade etsin, UEFA ile görüşmeleri videokonferans ile mi, buluşarak mı yaparız, bunu bilecek aklım var, tecrübem de var, merak etmesin." dedi. 

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in derbinin ardından Servet Yardımcı'yı kast ederek “Sen neden UEFA'nın salı günü yaptığı toplantıya gitmiyorsun?” sözleri üzerine sorulan soruyu yanıtlayan Yardımcı, "2 hafta önce Amsterdam'da toplantı yaptık. UEFA ile, Avrupa Kulüpler Birliği konferans toplantı yaptık. Bir de biz yönetim kurulu olarak toplantı yaptık. Bu kadar hızlı hareket etmenin tek yolu konferans yöntemi olacaktır. Bunları bilecek kadar hem tecrübem hem de bilgim var. UEFA'da asker selamıyla ilgili nasıl çalıştığımı bilenler çok iyi biliyor” diyerek devam etti." dedi.

"BORÇSUZLUK KAĞIDI 30 NİSAN'A ERTELENDİ"

Kulüplerin Finansal Fair-Play kapsamında 31 Mart'ta vermesi gereken borçsuzluk kağıdıyla ilgili olarak da düzenleme yapıldığını söyleyen Servet Yardımcı, “31 Mart tarihi geçici olarak 30 Nisan olarak ötelendi. Gelişmelere göre revize edilebilir. Gelişmelere göre bakıp karar verilecek” dedi.

Son olarak vaka sayısının azalmaması halinde yapılacaklarla ilgili olarak konunun UEFA Başkanı Ceferin tarafından gündeme getirildiğini söyleyen Yardımcı, “Çalışmalarla ilgili, Euro 2020'nin önümüzdeki yıla sarkması konusunda FIFA'yla konuştu. Bunun dışında COMNEBOL Başkanı'yla konuştu ve onlar da Copa America'yı erteledi. Herkesten tam destek var bu kararlarla ilgili. Takvimle ilgili bütün gelişmelerde tüm futbol paydaşları tam destekle hareket etmekte. Bu da futbol ailesinin ne kadar güçlü olduğunun göstergesidir” ifadelerini kullandı. (İHA)

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)