comScore

Galatasaray Galatasaray

Sert açıklama! "Galatasaray lobisine, hakem Arda Kardeşler'e yenildik"

22 Nisan 2019, Pazartesi 17:30
Sert açıklama!

Kayserispor'da hakem Arda Kardeşler'e yönelik tepkiler dinmiyor. Basın Sözcüsü Orhan Taşçı, "Hakkımız gasp edildi. Maalesef Galatasaray lobisine, hakem Arda Kardeşler'e yenildik" dedi. 

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 29. haftasında İstanbul'da oynanan Galatasaray - İstikbal Mobilya Kayserispor maçının hakemi Arda Kardeşler'in verdiği kararlar konuşuluyor. İstikbal Mobilya Kayserispor Basın Sözcüsü Orhan Taşçı, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, maçın hakeminin yanlı ve yanlış kararlar verdiğini ifade etti.
 

Kayserispor'dan Galatasaray maçı ve hakem Arda Kardeşler sözleri


Orhan Taşçı, "Arda Kardeşler ile ilgili endişelerimizi geçen hafta içerisinde dile getirmiştik. Bugün gelinen noktada ne yazık ki haklı çıktık. Keşke Arda Kardeşler, tarafsız bir yönetim gösterseydi. Emre Akbaba'ya yönelik kırmızı kart çıkarmaması, Kravets'in pozisyonunda penaltı düdüğü çalmaması bariz hataları. Zaten takdir haklarını hep Galatasaray'dan yana kullandı" dedi. Basın Sözcüsü Orhan Taşçı, "Galatasaray bizi yenebilir. Yenildiğimize üzüldük ama böylesi mağlubiyet daha çok üzdü. Lehimize çalınması gereken düdükler çalınsaydı, skor çok farklı bir noktada olabilirdi. Maalesef Galatasaray lobisine, hakem Arda Kardeşler'e yenildik. Artık kalan 5 maçımıza konsantre olup bize lazım olan puanları toplamak istiyoruz" diye konuştu. 

EROL BEDİR'DEN FUTBOLARENA'YA AÇIKLAMA
Kayserispor Başkanı Erol Bedir, Galatasaray maçı sonrası FutbolArena'ya özel açıklamalarda bulundu. 

Eksik olmamıza rağmen takım iyi oynadı. İstanbul'da 30-40 bin kişi önünde Galatasaray'a karşı daha ne akdar pozisyon bulabilirsiniz. Fakat puan almamıza elinde düdük olan arkadaşlar engel oldu. Emre Akbaba'nın kırmızı kartı verilmedi. Feghulii'ye de kırmızı kart verilmedi Galatasaray'ı ve puan almamıza engel olan hakemi tebrik ediyorum. Geçen hafta Galatasaray'ın aleyhine yapılan hatalar burada telafi edilmek istendi. Büyük camiaları biraz memnun etmek gerekiyor, bugün de biz kurban edildi. Haktan, huktan birileri anlıyorsa biz hakkımızı helal etmiyoruz."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Transfer Arenası (16 Ağustos 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.