comScore

Galatasaray Galatasaray

Serdar Aziz, Yiğithan Güveli'ye yumruk attı mı?

08 Kasım 2018, Perşembe 15:11
Serdar Aziz, Yiğithan Güveli'ye yumruk attı mı?

Galatasaraylı futbolcu Serdar Aziz, Fenerbahçe derbisinde Yiğithan Güveli'ye yumruk attığı iddialarına yanıt verdi. 

FutbolArena Özel - Galatasaraylı Serdar Aziz, derbi maçta Fenerbahçe'nin genç futbolcusu Yiğithan Güveli'ye yumruk attığı iddialarını reddetti. Olaylı derbinin ardından Fenerbahçe'nin başında bulunan Erwin Koeman, Anderlecht maçı öncesi düzenliği basın toplantısında önemli bir iddia ortaya attı: "Galatasaraylı Serdar Aziz, Yiğithan Güveli'yi itip yumruk atıyor. Görüntüler yalan söylemez."
 

Galatasaray Haberleri: Serdar Aziz, Yiğithan Güveli'ye yumruk attı mı?


Erwin Koeman, Anderlecht maçı öncesi Serdar Aziz'le ilgili bu iddiayı ortaya atarken TFF Disiplin sevklerinde Serdar Aziz yer almamıştı. Fenerbahçe'nin yayınladığı görüntülerde Serdar ile Yiğithan'ın diyaloğu da yer alıyordu. 

Erwin Koeman'ın bu sözleri sonrası Serdar Aziz'i arayıp yaşananları ve Hollandalı teknik adamın bu sözlerini sorduk. Milli futbolcu, Yiğithan'a yumruk attığı iddiasını reddederken oyuncuyu koruma amaçlı yaptığı eylemin “saldırı” olarak nitelendirilmesinden oldukça rahatsızdı. 
FutbolArena'ya konuşan Serdar Aziz, Fenerbahçeli Yiğthan Güveli ile yaşananları şöyle aktardı. 

“Olaylar sırasında Yiğihtan Güveli de geldi. Sevdiğim bir futbolcu ve insan. Ben de ensesinden tutup burada senin ne işin var. Geç içeri dedim ve ittim. Genç bir futbolcuyu koruma amaçlı bunu yaptım. Yumruk atmadım. Ayrıca maçtan sonra da konuştuk"

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Ekim 2020)