comScore

Galatasaray Galatasaray

Semih Kaya'nın Galatasaray fedakarlığına Sparta Prag engeli

02 Şubat 2020, Pazar 13:53
Semih Kaya'nın Galatasaray fedakarlığına Sparta Prag engeli

Galatasaray için tüm alacaklarını Sparta Prag'da bırakmayı göze aldı. Sparta Prag bitime 1 saat kala teklife geri dönüş yapıp bonservis isteyince transfer gerçekleşmedi.

FutbolArena - Ara transferin son saatlerinde yoğun bir mesai harcanan Semih Kaya'nın Galatasaray'a dönüşünü Sparta Prag kulübü önledi. Bu transferin perde arkasında Galatasaray'ın takdirini kazanan ve bir o kadar da tepkisini alan detaylar yaşandı.
 

Galatasaray'ın Semih Kaya transferi neden gerçekleşmedi?


Velez Sarsfield'den kiralamak istediği Gianetti için istediği yanıtı alamayan Galatasaray, transferin son günü Semih Kaya'yı kadrosuna katma kararı aldı. Semih ise alt yapısından yetiştiği Galatasaray'a bir kez daha dönmeyi hiç düşünmeden kabul etti. 

TRANSFERİN BİTMESİNE 1 SAAT KALA CEVAP GELDİ
Sezon sonu kontratı bitecek olan Semih'i Galatasaray bonservisi ile birlikte alacaktı. Transferin bitimine saatler kalırken Semih Kaya'nın Prag ile sözleşmesini feshetmesi gerekiyordu.  Ancak Çekya kulübü deyim yerinde ise Galatasaray'ı köşeye sıkıştırdı. Sparta Prag, Galatasaray'ın teklifine ve Semih'in talebine TSİ ile 17:00'de geri döndü. Yani Türkiye'de ara transferin bitimine 1 saat kala...

SPARTA PRAG ZORLUK ÇIKARDI

Semih'in arka adalesinden sahalardan 10 gün uzak kalmasına neden olacak bir sakatlık olsa da Galatasaray eski oyuncusunu istiyordu. Ancak Çekya kulübü önce Semih'e zorluk çıkardı. Kulüpte alacağı bulunan oyuncuya Galatasaray'a transferi halinde bu parayı ödemeyeceklerini ilettiler.

200 BİN EURO ALACAĞINI BIRAKMAYI GÖZE ALDI

Semih Kaya ise 'Galatasaray'ın bana ihtiyacı var' diyerek Galatasaray'a transferi için alacağını bırakmayı göze aldı. Ve Semih'in sarı kırmızılı forma için Prag'da bırakmayı göze aldığı rakamın yaklaşık 200 bin euro civarında olduğu öğrenildi

Semih'in bu hareketi hem teknik heyet hem de yönetimden takdir kazandı. Hem Galatasaray'ın hem de Semih Kaya'nın bu transfer için istekli olmasını Sparta Prag değerlendirmek istedi. 

SPARTA PRAG 17.30'DA BONSERVİS TALEP ETTİ

Semih'in bu transfer için alacaklarından dahi vazgeçmesi üzerine Çekya ekibi, saatler 17:30'u gösterirken bu kez Semih Kaya için Galatasaray'ın bonservis bedeli ödemesini talep etti. Ve Sparta Prag'ın bu isteği sonrasında transferin 18:00'e yetişemeyeceği görüldü ve Semih'in Galatasaray'a dönüşü bu nedenle gerçekleşmedi.
Sezon sonunda Sparta Prag ile sözleşmesi bitecek olan Semih Kaya, Galatasaray'a 2 milyon euro kazandırarak gitmişti.

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)