comScore

Galatasaray Galatasaray

Selçuk Dereli: "Alper Ulusoy maçı katletti"

22 Haziran 2020, Pazartesi 09:57
Selçuk Dereli:

FIFA kokartlı eski hakemlerden Selçuk Dereli, FutbolArena TV'de yayınlanan Maç Günü programına katıldı.

FutbolArena - Süper Lig'in 28. haftasında Galatasaray sahasında Gaziantep FK ile 3-3 berabere kaldı. Karşılşamada hakem Alper Ulusoy'un verdiği kararlar çok tartışıldı. FIFA kokartlı eski hakemlerden Selçuk Dereli, FutbolArena TV'de Maç Günü programına katılarak karşılaşmadaki tartışmalı pozisyonları değerlendirdi. 

"ALPER ULUSOY MAÇI KATLETTİ"
"Gaziantep'in iptal edilen golü çok doğru karardı. Jimmy Durmaz'ın pozisyonundan sonra oyun durmadı ve gol geldi. Bu nedenle iptal kararı doğruydu. Fakat Alper Ulusoy, VAR hakemiyle birlikte maçı katletti. Çok enteresan şeyler oluyor ve bunu anlamak mümkün değil. Bu maçın VAR hakemi Cüneyt Çakır da hataların içinde oldu. Maçın son anlarında yaşanan pozisyon akıllara durgunluk verecek bir pozisyondu. Böylesine kritik maçta o dakikada böyle bir kararı ben vermem. Abartılı bir şekilde süreyi aşıyorsa belki olabilir ama abartılı bir süre de yok. Böylesine bir karar anlaşılabilir gibi değil. İptal edilen golün etkisinde kalmış olabilir. 

Gaziantep'in bulduğu ilk golde Belhanda'ya yapılan net bir faul var. Mariano'ya gösterdiği sarı kart kartsa, Belhanda'ya yapılan yüzde bin faul ve Falcao'ya yapılan hareket net penaltı. Alper Ulusoy verdiği kararlarla maçı katletti. Ahmet Çalık'ın gördüğü kırmızı kart da yüzde 100 doğru."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!