comScore

Galatasaray Galatasaray

Şansal Büyüka, 'Galatasaray Florence kasırgası gibi...' (Spor Yazarı Oku)

15 Eylül 2018, Cumartesi 10:33
Şansal Büyüka, 'Galatasaray Florence kasırgası gibi...' (Spor Yazarı Oku)

Galatasaray sahasında ağırladığı Kasımpaşa'yı farklı yenerken spor yazarı Şansal Büyüka yazısında Galatasaray'ı Florence kasırgasına benzetti. Spor Yazarlarını okumak için FutbolArena'yı takip edebilirsiniz.

FutbolArena - Galatasaray, lider Kasımpaşa'yı sahasında 4-1 yendi ve yeniden liderlik koltuğuna oturdu. Şampiyonlar Ligi öncesi moral bulan Galatasaray'ı spor yazarı Şansal Büyüka değerlendirdi.


Spor Yazarı Oku: Şansal Büyüka, Milliyet Gazetesi köşe yazısı (15 Eylül 2018)


Milliyet gazetesi yazarı Şansal Büyüka, Galatasaray - Kasımpaşa maçıyla ilgili yazısında, sarı kırmızılı takımı Florence kasırgasına benzetti. İşte Şansal Büyüka'nın yazısındaki ifadeler

"Galatasaray, şu  günlerde 150 kilometre hızla esen ve Amerika'yı kasıp kavuran “Florence kasırgası” gibi esmek için tam 50 dakika bekledi. Sıkıntılar çekti... Ama sonrası gerçekten fırtına...  
Her şey bir yana, Galatasaray'da Rodrigues gibi fark yaratan bir oyuncu var. Bizim Süper Lig'de herkesten hızlı... Karşısındaki kalabalıklardan sıyrılma ve önünü açma konusunda herkesten daha becerikli... Son vuruş derseniz, herkesten çok daha iyi... Öyle işler yaptı ki, 50 dakika  aslanlar gibi savunma yapan Kasımpaşa defansını üç-beş dakika içinde çökertti.

Galatasaray'a gönül verenler biliyorum ki, bu galibiyet kadar, belki de çok daha fazla Ozan'ın performansına sevindi. Bakmayın Ozan'ın penaltıya neden olmasına... Çok iyi işler yaptı. Özellikle ilk yarıda Linnes, her fırsatta hücuma çıkıp geriye hiç dönmedi. O boşluklardan Trezeguet gibi bir tehlike her gelişinde, karşısında  Ozan'ı buldu.  Ozan kademe anlayışıyla çok iyi hamleler yaptı, Trezeguet'e nefes bile aldırmadı."

ŞANSAL BÜYÜKA'NIN YAZISININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (23 Mayıs 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.