comScore

Galatasaray Galatasaray

Şansal Büyüka: 'Fatih Terim'in dönüşü muhteşem oldu'

22 Aralık 2017, Cuma 00:42
Şansal Büyüka: 'Fatih Terim'in dönüşü muhteşem oldu'

Galatasaray'da Fatih Terim'in yeniden göreve gelmesini Şansal Büyüka yorumladı. 

FutbolArena - Galatasaray'da 4. Fatih Terim dönemi resmen başladı. Şansal Büyüka, Terim'in göreve gelişinin ardından beIN Sports canlı yayına bağlanarak şu değerlendirmelerde bulundu. 


Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu


Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu. beIN Sports yorumcusu Şansal Büyüka şunları söyledi:

"DOĞRU OLAN YAPILDI"
Doğru olan yapıldı. Çünkü Fatih Terim boştaysa, Galatasaray'a hangi hocayı getirirseniz getirin en ufak puan kaybında, en ufak başarısızlıkta Fatih Terim ismi tribünlerde inleyecek. Bu bakımdan kim gelirse gelsin başarılı olma şansı yoktu. Dolayısıyla Fatih Terim'in gelişini doğru buluyorum. 

"DURSUN ÖZBEK SAĞ GÖSTERİP SOL VURDU"

Dursun Özbek bu konuda sağ gösterip sol vurdu. Açıklamalarında sanki Fatih hocadan uzak durup, bir yabancıyı getirmek gibi tavrı vardı. Bu akşam gördük ki, Fatih Terim isminde birleşildi ve doğru olan yapıldı. 

"FATİH TERİM YALNIZLIĞI HİSSETMİŞ OLABİLİR"

Önemli ayrıntılar var. Fatih Terim'in Galatasaray ve milli takımdaki son dönemi onun adının büyüklüğüne yakışır bir şekilde noktalanmadı. Fatih hocanın gelirken yardımcı ekibini daha gerçekçi ve radikal bir şekilde oluşturmalı. Milli takımda arkanızda güçlü bir camia yok ve kendinizi zaman zaman yalnız hissedebilirsiniz. Fatih hoca da bu yalnızlığı hissetmiş olabilir. Şimdi kendi yuvasına dönüyor. O bakımdan güçlü olacaktır. Zaten kişilik ve yapı olarak güçlü. Önemli işler yapacaktır. 

"FATİH TERİM'E BİR TAVSİYEM VAR"

Fatih Terim'e bir tavsiyem var. Toplumla, medya ile barışık yaşaması lazım. Daha hoş görülü olması lazım. Şunu da kabul edelim ki, toplumda Fatih Terim'e tepkili insanlar var. O yüzden daha hoşgörülü olmalı. Galatasaray doğru olanı yapmıştır. Yeni bir heyecan geldi, iddia arttı ve başarılı olacaktır. 

"DÖNÜŞÜ MUHTEŞEM OLDU"

Fatih Terim'in gidişi sessiz oldu ama dönüşü muhteşem oldu. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.