comScore

Galatasaray Galatasaray

Şampiyon Teknik Direktör Okan Buruk'un ilk sözleri

31 Mayıs 2023, Çarşamba 00:38
Şampiyon Teknik Direktör Okan Buruk'un ilk sözleri

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, şampiyonluğun ardından "Cumhuriyet'in 100. yılında bu kupayı Ankara'da kazanmak bizim için çok değerliydi. 30 Mayıs 1993'te futbolcu olarak Ankara'da ilk şampiyonluğumu yaşamıştım, tam 30 yıl sonra aynı tarihte Galatasaray teknik direktörü olarak ilk şampiyonluğumu Ankara'da aldım." dedi. 

FutbolArena - Galatasaray, Süper Lig 2022/23 sezonunu şampiyon olarak tamamladı. 

Ankaragücü deplasmanında 4-1 kazanan Galatasaray'da şampiyonluğun ardından Teknik Direktör Okan Buruk açıklamalarda bulundu. 
OKAN BURUK'UN AÇIKLAMALARI

"Ankaragücü hem oyuncu hem de taraftarıyla güçlü bir camia. Golü erkenden bulsak da cevap verdiler ve pozisyonlar da verdik. İkinci yarıda attığımız gollerle doğru şekilde maçı bitirdik. Oyuncularımızı tebrik ediyorum. Yürüdüğümüz yol uzundu ve bugün bunun finaliydi. Oyuncularıma camiayı mutlu ettikleri için teşekkür ediyorum. Cumhuriyet'in 100. yılında bu kupayı Ankara'da kazanmak bizim için çok değerliydi. 30 Mayıs 1993'te futbolcu olarak Ankara'da ilk şampiyonluğumu yaşamıştım, tam 30 yıl sonra aynı tarihte Galatasaray teknik direktörü olarak ilk şampiyonluğumu Ankara'da aldım. Önümüzdeki hafta Fenerbahçe derbisi var. Derbiyi de en iyi şekilde bitirip ligi tamamlamak istiyoruz.

 

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!