comScore

Galatasaray Galatasaray

Samet Aybaba'dan Galatasaray sözleri: "Bizim için avantaj"

18 Kasım 2020, Çarşamba 17:55
Samet Aybaba'dan Galatasaray sözleri:

Kayserispor teknik direktörü Samet Aybaba milli maç dönüşü Galatasaray ile oynayacakları maç öncesi, "Böyle bir maçla başlamak bence daha avantajlı" dedi.

FutbolArena - Kayserispor, ligin 9. haftasında deplasmanda karşılaşacakları Galatasaray maçının hazırlıklarını sürdürüyor. Kulüp tesislerinde Teknik Direktör Samet Aybaba yönetiminde antrenman yapan futbolcular, düz koşunun ardından ısınma hareketleri yaptı. Kısa alanda pas çalışması ile devam eden antrenman, teknik çalışma ile sürdü.

 

Samet Aybaba, Galatasaray - Kayserispor maç önü açıklamaları

Antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kayserispor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Galatasaray maçıyla beraber çıkışa geçmek istediklerini söyledi.

"OYUNCULARIMIZ DAHA İYİ MOTİVE OLACAKTIR"

"Takımımız iyi, çalışıyoruz. Sistem ile ilgili çalışıyoruz. Bireysel olarak oyuncular ile neyi iyi yapabiliriz diye tartışıyoruz. Birlikte toplanıyoruz. Bir şeyleri değiştirmeye çalışıyoruz. İyi yaptığımız ve kötü yaptığımız şeyler var. İyi yaptıklarımızı daha çok geliştirip, kötü yaptıklarımızdan uzaklaşmak istiyoruz. Oyuncularımızda cevap vermeye başladı. Böyle bir maçla başlamak bence daha avantajlı. Karşıdaki takım belli. Bizim oyuncularımız daha iyi motive olacaktır.

"İYİ BİR SONUÇLA DÖNERİZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM"

"Önemli bir maç. Biz hemen ilk maçta çıkışa geçmek istiyoruz. Skor olarak da, futbol adına yaptığımız şeylerin nasıl yansıdığını görmek içinde. İyi geçecektir diye düşünüyorum. Eğer bizim takımımız bu çalışmaları oraya yansıtırsa rakibin ne olduğu da önemli değil. İşimizi iyi yaparsak ortaya keyifli bir maç çıkar. İyi bir sonuçla da döneriz diye düşünüyorum."

GALATASARAY'DAKİ KORONA VAKALARI 

Galatasaray'da çıkan korona vakalarının sorulması üzerine Aybaba, "Şuanda korona virüsten dolayı dünyada olağanüstü bir lig yaşanıyor. Onda kovid çıktı, bunda kovid çıktı diye yapılan haberler bence doğru değil. Biz teknik adamlar organize edeceğiz. Şimdi buraya geldim ve burada buna karşı ne yapabiliriz diye çalışıyorum. Sabahleyin alt yapıdaki futbolcuları topladım, bizim yaptığımız takdir çalışmaların aynısını onlara yaptım. Oradan hazırlık yapıyoruz. Bizim işimiz bu. Olumsuz söylemler yapacağımıza takımımızı hazırlayalım. Orada da çıkacak, bizde de çıkıyor. Başka takımlarda da çıkacak. Biliyorsunuz ki, futbol dünyada büyük ilgi gören bir spor dalıdır. Keyifli bir izleyici topluluğu var. Televizyonda da olsa izleyen bir topluluk var. Bu kadar karmaşık sağlık sorunlarının olduğu bir yılda onlara keyifli bir şeyler sunmak lazım. Bu tartışmaları doğru bulmuyorum. Bu ligi oynayacağız. Koşullar neyse ona göre tedbir alacağız, ona göre çalışacağız ve sahaya da bunları yansıtacağız" ifadelerini kullandı. (İHA)

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"