comScore

Galatasaray Galatasaray

Ryan Donk ile yeni sözleşme! Maaşında büyük indirim

14 Ağustos 2020, Cuma 19:15
Ryan Donk ile yeni sözleşme! Maaşında büyük indirim

Galatasaray, Ryan Donk ile yeniden anlaştı ve KAP'a duyurdu. 

FutbolArena - Galatasaray, Ryan Donk ile 1 yıllık yeni sözleşme imzaladı. Sarı kırmızılılar tecrübeli futbolcunun kontrat bilgilerini KAP'a bildirdi. 

Geçtiğimiz sezon sarı kırmızılılarda yıllık garanti ücreti 1.895.000 euro olan Ryan Donk'un maaşı 515.750 bin euro'ya indirildi ve tecrübeli futbolcuyla 1 yıllık sözleşme imzalandı. 
Galatasaray resmi twitter hesabı "Bizimle devam" şeklinde Ryan Donk'la yeniden anlaşıldığını duyurdu. 

MUSTAFA CENGİZ'İN AÇIKLAMALARI

“Ne mutluyuz ki Donk bizimle devam ediyor. Donk'u biz çok seviyoruz. 3 sezondur joker gibi. Savaşçı karaktere sahip, her görevi kabul etti. Ben kendisine çok teşekkür ediyorum. %15 indirim talebimizi ilk imzalayanlardan biri Donk, hiç gözünü kırpmadan imzaladı. Maddiyata önem vermediğini, Galatasaray'a kalpten de bağlı olduğunu kanıtladı. O bir profesyonel. Bunu genelde yabancılar hiç yapmıyor. Kendisine ben bu bağlamda da önderlik gösterdiği için teşekkür ediyorum. Donk'un Galatasaray'a yine bir joker gibi, savaşçı karakteriyle çok büyük hizmetler vereceğine inanıyorum. Kendisini transfer etmedik, sadece yuvada kalması için ikna ettik.

RYAN DONK'UN AÇIKLAMALARI

“Takımda olmaktan dolayı çok mutluyum. Gelecek sezon da aynı şekilde takım arkadaşlarımla, çalışma arkadaşlarımla, Başkanımız ve kulüp çalışanları ile birlikte bir sezon geçireceğim için çok mutluyum. Taraftarlarımız güvende ve sağlık içerisinde olsunlar. Biliyoruz ki saha içerisinde olmasalar bile saha dışında bizleri destekliyorlar. Kendilerine dikkat etsinler ve bizleri desteklemeye devam etsinler.”

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"