comScore

Galatasaray Galatasaray

Ryan Babel Hollanda'da gündem! 'Az konuş!"

11 Ekim 2019, Cuma 18:33
Ryan Babel Hollanda'da gündem! 'Az konuş!

Hollanda milli takımının son dönemdeki başarısının ardından Ryan Babel'in "Mevcut jenerasyon Robben, Sneijder, van der Vaart" döneminden daha iyi sözlerine çarpıcı yanıtlar geldi. 

FutbolArena Dış Haberler - Ryan Babel ülkesi Hollanda'da gündem olmaya devam ediyor. Hollanda milli takımının Euro 2020 elemelerinde aldığı başarılı sonuçların ardından Babel, şu anki milli takımın eski jenerasyondan daha iyi olduğunu söyledi ve Babel'in bu açıklamaları ülkede bir anda gündeme oturdu. 

Ryan Babel yaptığı açıklamada; "Çok iyi ve parlak bir jenerasyon yakaladık. Bu dönemdeki jenerasyon Sneijder, van der Vaart, Van Persie ve Robben döneminden çok daha iyi." ifadelerini kullandı. 
BABEL'E VAN DER VAART'TAN CEVAP: "NE DEMEK İSTEDİĞİNİ ANLAYAMADIM"

Babel'in sözlerini garip buldum. Biz o dönem neredeyse Dünya şampiyonu oluyorduk ve final oynadık. Takımdaki herkes çok mutluydu ve güzel bir jenerasyon yakalamıştık. Babel'in ne söylemek istediğini anlayamadım. Babel umarım Hollanda'nın yeniden kalkındığını ve bu jenerasyonla parlak bir döneme geçişinden bahsetmiştir. Gerçekten öyle. Ancak eski dönemi kıyaslamak ve yapılan bu tarz açıklamayı anlayamadım. BİR SERT CEVAP DAHA: "BİRAZ AZ KONUŞMALI"

Hollanda'da Babel'e bir sert cevap ise spor yorumcusu Johan Derksen'den geldi. Derksen, "Tabi ki bu tarz futbolcuların egoları oluyor ama Babel onlara kıyasla B sınıf bir oyuncu ve eski dönemin yıldızları hakkında böyle konuşmamalı. Babel de son maçta iyi oynadı, kabul ediyorum. Kadroda olduğu için mutlu olmalı ve biraz az konuşup işini yapmalı." ifadelerini kullandı. (Telegraph)

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"