comScore

Galatasaray Galatasaray

Rüştü Reçber'den Fatih Terim yazısı! 'Yönetim kendi ayağına sıktı'

22 Aralık 2017, Cuma 09:42
Rüştü Reçber'den Fatih Terim yazısı! 'Yönetim kendi ayağına sıktı'

Rüştü Reçber, Galatasaray'ın başına yeniden geçen Fatih Terim ile ilgili çarpıcı bir yazı kaleme aldı. Rüştü Reçber son yazısında Galatasaray yönetimini Fatih Terim kararı nedeniyle topta tuttu. 

FutbolArena - Galatasaray'da 4. kez Fatih Terim dönemi startını verirken Rüştü Reçber, Galatasaray yönetimine bu kararına ilişkin ağır eleştirilerde bulundu.

Rüştü Reçber, Hürriyet'teki yazısında Fatih Terim'in bir önceki döneminde A Milli Takımı'na nasıl gittiğini hatırlatarak son derece çarğıcı ifadeler kullandı.
 

Rüştü Reçber'in Dursun Özbek ve Fatih Terim yazısı


"Ligin ilk yarısının bitimine bir hafta kala hem hocayı yollamak hem de olağanüstü genel kurul kararı almak ayağına kurşun sıkmakla aynı şeydir.
Son maçtan sonra hoca ile ilgili tasarrufu gerçekleştirebilirsin ve kimse bir şey söyleyemez. Amma ve lakin almış olduğunuz ikinci karar ağır ve gereksiz bir girişimdi. Ve kararın altından kalkmak zamanla görüleceği gibi zor bir hal alacaktır ve her zaman karşınıza, ‘Ah keşke olmasaydı' diye çıkacaktır.

"MUHALİF OLANLARI AFOROZ ETTİLER"

Galatasaray yönetimi daha önce futbol tarihimizde rastlanmayan bir hadiseye imza atarak tarihe geçti. Tabii ki hoca değişikliği olur. Tabii ki olağanüstü genel kurul kararı alınır. Bütün bunlar yönetimlerin elinde olan ve almaya hakları olan kararlardan bazılarıdır. Takımda işler iyi giderken de bazen hoca değişiklikleri yaşanmıştır, bundan sonra da olacaktır.

Galatasaray yönetiminin aldığı erken seçim kararının altında tek bir sebep olabilir o da; yönetim kurulu içerisinde muhalif üyeleri aforoz etmek. Muhalif olma gerekçeleri de Fatih Terim'di Terim'i istemediklerini net bir dille ifade etmeleriydi.

"TERİM A MİLLİ TAKIMA NASIL GİTMİŞTİ"

Ve tabii sonuç olarak yeni yönetim kurulu oluşacak ve projenin hayata geçmesinde de bir engel de kalmamış olacak.

Ben de merak ediyorum; Fatih Terim'in Galatasaray'dan A Milli Takım'a geçiş sürecini kim hatırlayacak diye…

Şimdi tarih bir kez daha hocanın gelişiyle ilgili gelişmeleri not alacaktır.

Keşke bizim insanlarımız da geçmişi şöyle bir yerlere not alsalar da haftalık yaşamaktan çıksalar…"

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.