comScore

Galatasaray Galatasaray

Rüştü Reçber'den Fatih Altaylı'ya Fatih Terim cevabı

11 Ocak 2018, Perşembe 12:41
Rüştü Reçber'den Fatih Altaylı'ya Fatih Terim cevabı

Fenerbahçe ve Beşiktaş formalar giyen uzun yıllar Türkiye Milli Takım kalesini koruyan Rüştü Reçber'in Fatih Terim ile yaşadığı polemiğe Fatih Altaylı'da katıldı.

FutbolArena - Galatasaray camiasının önde gelen isimlerinden olan gazeteci Fatih Altaylı geçtiğimiz günlerde Rüştü Reçber'in Fatih Terim ile yaşadığı polemik hakkında konuşmuştu. Rüştü Reçber bugün yazdığı köşe yazısında Fatih Altaylı'ya cevap verdi.


Rüştü Reçber'den Fatih Altaylı'ya cevap


Fenerbahçe ve Beşiktaş formalar giyen uzun yıllar Türkiye Milli Takım kalesini koruyan Rüştü Reçber'in Fatih Terim ile yaşadığı polemiğe Fatih Altaylı'da katıldı. Rüştü Reçber bugün Hürriyet Gazetesi'nde yazdığı köşe yazısında Fatih Altaylı'ya cevap verdi.

İŞTE O YAZI;
''Sayın Altaylı ..

Öncelikle benim ismimi yazıyor ya da söz ediyorsanız soyadımı adımın yanına ekleyeceksiniz.

Bakın ben öyle yapıyorum.

Gelelim ima etmeye çalıştığınız söylemlerinize.

1- Hayır yanılıyorsunuz. Benim Fatih Terim'le kan davasına dönüşen bir olayım ya da hesaplaşmam yok. Ben Fatih Terim ile ilgili eleştirilerimi ve gerçekleri dile getirdim. Gerçekleri yazıya dökmem ve bunu kamuoyu ile paylaşmam sizi bu düşünceye sevk etmişse kan davasının anlamını bilmiyorsunuz demektir.

2- Bağlı olduğum beIN Sports'un ve Hürriyet Gazetesi'nin yayın ilkelerine aykırı bir yazım ve söylemim olmadı. Dolayısıyla yaptığım yorumlar ve yazdığım yazılar bu iki değerli büyük kuruma zarar verici türden değildir. Sizin olayları farklı yöne çekmenize gerek yok. Sizin beni şikayetiniz oralara işlemez. Ben yazdığım yazının ve söylediğim her sözün arkasındayım. Ne tetikçi olurum ne de böyle düşünenlere müsaade ederim.

Siz böyle konuşarak ve yazarak beni Galatasaray taraftarına hedef gösteriyorsunuz. Ama bu çabanız inanın boşa. Çünkü o taraftar ezeli rakipleri olan Fenerbahçe ve Beşiktaş'ta oynarken bile bana bir defa bile ne hakaret etti ne de saygısızlık yaptı. Onların bana gösterdiği saygıya ve sevgiye ben de aynı şekilde karşılık vermeye çalıştım. Kısacası beni Galatasaray taraftarı ile karşı karşıya getirme çabalarınız boşa çıkacaktır. Daha önce de yapmaya çalışanlar oldu ama başaramadılar. Daha da üzücü olan yanı bu girişimleriniz maalesef size de bir şey kazandırmayacaktır.

Sonuç olarak;

Allah'a şükürler olsun ki yıllarca her türlü olaylara karşı dik durmasını bildim, hiçbir şeyin altında kalmadım. Ve alnım ak, geçmişim temiz ve bildiğim doğrular eşliğinde de hayatımı sürdürmeye devam ediyorum, edeceğim de...''


Fatih Altaylı, Rüştü Reçber'e ne demişti?


“Rüştü ile Fatih Terim arasında kan davasına dönüşen bir olay var ise o yorumcu zarar görür, bunun altında kalır. beIN Sport ve yazı yazdığı gazete bunu nasıl kaldırır”

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"