comScore

Galatasaray Galatasaray

Roberto Mancini, İtalya Milli Takımı için 13 milyon Euro'dan vazgeçecek

12 Mayıs 2018, Cumartesi 11:55
Roberto Mancini, İtalya Milli Takımı için 13 milyon Euro'dan vazgeçecek

İtalyan basını Dünya Kupası vizesi alamayan İtalya'nın başında Galatasaray'ın eski teknik direktörü Roberto Mancini'nin geçeceğini ve geride 13 milyon Euro'luk bir rakam bırakacağını yazdı.

FutbolArena Dış Haber - Bir dönem ülkemizde Galatasaray'ın başında da görev alan İtalyan Teknik Direktör Roberto Mancini, İtalya Milli Takımı'nın başına geçiyor. İtalyan basını Roberto Mancini'nin Rusya'nın Zenit takımından ayrılırken yüklü bir tazminat maddesini geride bırakacağını yazdı.


Roberto Mancini, İtalya'nın başına mı geçiyor?


İtalyan basınında yer alan habere göre Dünya Kupası vizesi alamayan İtalyan'lar milli takımın başında eski Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini'yi getiriyor. Rusya'nın Zenit takımında teknik direktörlük yapan Mancini'nin görevinden ayrılıp İtalya Milli Takımı'nın başında geçmesi ile 13 milyon Euro'luk bir tazminatı geride bırakacağı yazıldı. 

Hatırlanacağı üzere Roberto Mancini, Galatasaray ile olan sözleşmesini sonlandırılırken sarı kırmızılı kulüpten herhangi bir tazminat talep etmemişti.
 

Roberto Mancini kariyeri

 

Roberto Mancini (d. 27 Kasım 1964, Iesi) İtalyan teknik direktör ve eski futbolcu. Roberto Mancini, 28 yaşında eşi Federica Mancini ile evlendi. Hristiyan olan Mancini, bir röportajda ailece Katolik olduklarını ifade etti. Mancini ailesinin 2 erkek ve 1 kız olmak üzere 3 çocuğu bulunmaktadır. Mancini ailesinin oğulları Filippo Mancini ve Andrea Mancini'de babaları gibi futbolcudur. 2011 yılında Mancini'nin kişisel varlığının £19m olduğu açıklanmıştır. Kış aylarında çalıştırdığı takımların renklerini taşıyan özel atkısıyla karşılaşmalara çıkmaktadır.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"