comScore

Galatasaray Galatasaray

Rıza Çalımbay'dan Galatasaray sözleri: 'Bu kadar eksiğe rağmen'

07 Mart 2021, Pazar 22:27
Rıza Çalımbay'dan Galatasaray sözleri: 'Bu kadar eksiğe rağmen'

Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, Galatasaray beraberliğinden sonra basın toplantısında konuştu.

FutbolArena - Galatasaray, Süper Lig'in 29. haftasında İstanbul'da konuk ettiği Sivasspor ile 2-2 berabere kaldı. Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, Galatasaray maçından sonra açıklamalarda bulundu. İlk demecini beIN SPORTS'a veren Çalımbay, "Bu kadar eksiğe rağmen buradan alınan 1 puan iyidir. Bu kadar eksik üstüne Max Gradel de cezalı duruma düştü. Gerçekten bu sezon hastalık, sakatlık. Başımıza gelmeyen kalmadı. Oyuncularımın performansından memnunum." dedi.

RIZA ÇALIMBAY'IN BASIN TOPLANTISI
"İki takım da yenmek için oynadı. İyi bir mücadele oldu. Özellikle 2-1 öne geçtikten sonra çok güzel kontratak fırsatlarımız oldu ama değerlendiremedik. Sonlara doğru da bir deplasman takımı olarak çok iyi bir şekilde mücadele ettik. Buraya çok eksik geldik. Hem mücadeleden hem de Galatasaray gibi bir takımdan deplasmanda puan aldığımız için memnunuz. Kalan maçlarımıza bakacağız."

RIZA ÇALIMBAY'DAN BOYD YANITI

Tyler Boyd'un maç sonu yaptığı "Bu maç hem Sivasspor, hem Beşiktaş için de önemliydi." açıklamasının sorulması üzerine yanıt veren Rıza Çalımbay, "Boyd'un öyle söylemesi doğru değil. Profesyonel bir futbolcu ve şu anda Sivasspor forması giyiyor. Ben de Beşiktaşlıyım. Bunu hiçbir zaman gizlemedim. Bütün futbol hayatım Beşiktaş'ta geçti. Profesyonelliğin bize yüklediği sorumluluğu yerine getiriyoruz. Öyle bir açıklama iyi bir şey değil ama kötü niyetle söylediğine inanmıyorum. Boyd, karakter olarak mükemmel bir insan. Belki duygusal bir yönden söylemiştir. Galatasaray'ın puan kaybettiği dönemde söylemesi doğru değil. O, Beşiktaş'ta oynadı ama Galatasaray ile karşılaştık. Saygı duymak gerek." dedi.

"BEŞİKTAŞ MAÇINDA BOYD OYNAYACAK"

Çalımbay, Boyd'u Beşiktaş ile yapacakları maçta oynatacağını belirterek, "Beşiktaş maçında Boyd oynayacak. Sakatlık olmazsa ve iyi durumda olursa tabii ki oynayacak. Orada da Boyd'un her şeyini vereceğine inanıyorum." diyerek sözlerini tamamladı.

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"