comScore

Galatasaray Galatasaray

Rigobert Song koronavirüs şüphesiyle karantinada!

12 Nisan 2020, Pazar 09:42
Rigobert Song koronavirüs şüphesiyle karantinada!

Galatasaray ve Trabzonspor'un eski futbolcusu Rigobert Song koronavirüs şüphesiyle ülkesinde karantinaya alındı.

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray ve Trabzonspor'un Kamerunlu eski futbolcusu Rigobert Song, Fransa seyahatinin ardından ülkesinde koronavirüs önlemleri kapsamında gözlem altına alındı.
 

Rigobert Song koronavirüs sağlık durumu


Afrika basınında Le Nouvel Afrik sitesinin haberine göre Rigobert Song koronavirüs şüphesi nedeniyle Kamerun'un başkenti Yaunde'de bulunan bir otelde karantina altına alındı. Geçtiğimiz günlerde Fransa'dan Kamerun'a dönen Song, ülke hükümetinin aldığı karar nedeniyle 14 gün karantina altında kalacak.

Fransa'da koronavirüs vakalarının fazla olması nedeniyle karantinaya giren Song, bu süreçte yapılacak testlerinin negatif çıkması halinde ailesinin evine geçebilecek. Kamerun'un yeni tip koronavirüsten en çok etkilenen Afrika ülkelerinden biri olduğu ve 820 vakada 12 ölüm yaşandığı aktarıldı.
RİGOBERT SONG FELÇ GEÇİRMİŞTİ

Pıhtı atması sonucu kısmi felç geçiren ve komaya giren Rigobert Song, ülkesindeki ilk müdahalenin ardından Paris'e nakledilmişti. Ekim 2016 tarihinde başlayan kabustan 6 ay sonra uyanan Kamerunlu futbolcu, geçirdiği beyin ameliyatlarının ardından sağlığına kavuşmuştu.

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!