comScore

Galatasaray Galatasaray

Rıdvan Dilmen'den TFF'ye Fatih Terim ve Lucescu tepkisi

14 Kasım 2017, Salı 20:46
Rıdvan Dilmen'den TFF'ye Fatih Terim ve Lucescu tepkisi

Rıdvan Dilmen, saha dışında yaşanan olaylar nedeniyle Fatih Terim'i milli takımdan gönderen TFF'yi eleştirdi.

FutbolArena - Rıdvan Dilmen ve Mustafa Denizli, TRT Spor'da yayınlanan Futbolun Zirvesi programında milli takımı ve gündemdeki konuları yorumladı.
 

Mustafa Denizli'den Mircea Lucescu yorumu


Lucescu'nun gençleştirme çalışmasını eleştiren Mustafa Denizli, "Milli takım gençleştirme yeri değildir. Asgari 2 yıla ihtiyacın var. Kulüp takımıyla karşılaştırmamak lazım. Milli takımın böyle bir zamanı yok. Bu uygulamayla milli takımı altyapıya çevirirsin. Milli takım bir ülkenin prestijidir. Toplumu mutlu etmelidir. Kimle değil, nasıl yapılacağı önemlidir. 2 tane hazırlık maçıyla futbolcuları test edemezsin. Sahada sürekli çalışmalısın." diye konuştu.
 

Rıdvan Dilmen'den Türkiye A Milli Takımı açıklaması


Sözü devralan Rıdvan Dilmen ise, "Son 30 yıldır darmadağın falan olmamıştık. Biz sürekli kategori düşüyoruz, çok tehlikeli. Alaçatı'daki olay olmamış olsaydı, bugün hangi hocayı konuşuyorduk? Fatih Terim, Galatasaray hocasıyken milli takıma antrenör olmadı mı? Bir kere tuhaflık burada. Saha dışındaki bir olay nedeniyle Fatih Terim'i gönderdiniz, Galatasaray ile flört eden Mircea Lucescu'yu getirdiniz. Lucescu'nun hataları olduğu kadar onu tercih edenler de hatalıdır. Saha dışındaki faktörler nedeniyle bu kadar kolay teslim olan bir Milli Takım'a ulaştık." dedi.
 

Rıdvan Dilmen'den Erol Erdal Alkan yorumu


Milli takıma çağrılmasıyla olay yaratan Erol Erdal Alkan hakkında konuşan Rıdvan Dilmen, "Erol Alkan 3 kez Ümit Milli Takım'a çağrılmış, 3-4 dakika görüntülerini izledim. Fena değildi. Lucescu eğer Erol Erdal Alkan'ı internet üzerinden izleyip aldıysa bu bir skandaldır. Lucescu Arda için İspanya'ya kadar gidiyorsa, Erol Erdal Alkan'ı da izlemek için Hollanda'ya gitmelidir. Bildiğim kadarıyla gitmedi." sözlerini sarf etti.

Milli Takımla ilgili tüm gelişmeleri Milli Takım Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Temmuz 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.