comScore

Galatasaray Galatasaray

Rıdvan Dilmen: 'Fatih Terim gözüne kestirdi'

09 Şubat 2020, Pazar 21:03
Rıdvan Dilmen: 'Fatih Terim gözüne kestirdi'

Rıdvan Dilmen, Kasımpaşa-Galatasaray maçını yorumladı.  

FutbolArena - Galatasaray, Süper Lig 21. haftasında deplasmanda Kasımpaşa'yı 3-0 mağlup ederek galibiyet serisini devam ettirdi. NTV yorumcusu Rıdvan Dilmen müsabakayı yorumladı. 


Kasımpaşa 0-3 Galatasaray NTV Rıdvan Dilmen'in yorumları


"GALATASARAY HENÜZ DAHA ZOR MAÇLARINI OYNAMADI"

Galatasaray henüz daha zor ve zirve adayları takımlarıyla oynamadı. Fatih Terim, 42 puanı gözüne kestirmişti ama. Kadıköy'deki derbiye kadar 42 puanı gözüne kestirdi. Yeni Malatyaspor maçında da kazanır diyorum -ki, bu moral onu gösteriyor. 
"TECRÜBE ÇOK ÖNEMLİ"

Tecrübe çok önemli. Tecrübenin yaşı da yok. Fatih hoca bu hesapları yaparken, 24 puanlı başka bir teknik adam kalmazdı. Seri galibiyetlerden önceki durumu söylüyorum. İnandırması, krediyle geçiştirilecek bir oyun değil. Bunu tutabilmek, altını doldurmak önemli. Fatih Terim bu inancı verip, bu puan hesaplamasını da yaptı. 

"GALATASARAY BU İŞTE BEN DE VARIM DEDİ"

Galatasaray bu işte ben de varım dedi. Beşiktaş'la benzer tarafı şu. Galatasaray'ın bu periyodunu Abdullah Avcı 6'da 6 yaparak yakaladı. Ancak 1-2 maç sallandığı zaman yollar ayrıldı. 

"TEHLİKEYİ GÖRÜYORUM"

Çok zor günler bekliyor ülkemizi. Bir de bunlarla uğraşmasın ülke. Esad'ı var. Trump'ı var. Putin'i var. Ekonomi var. Var oğlu var. Ali bey ve Mustafa beyden rica ediyorum. Tehlikeli günler görüyorum. Yazı olur ülkeye. Bu ülke Kurtuluş Savaşı gördük. Bu ülke 15 Temmuz'u gördü, darbeler gördü. Zengin değiliz ama güçlüyüz. Çok önemli tarihimiz var. Saygı duyulacak bir tarihi var. Ali Koç ve Mustafa Cengiz lütfen rica ediyorum. Tehlikeli günler görüyorum. Yazık olur ülkeye. 

"ALİ KOÇ, 15 TEMMUZ'DA BERAT ALBAYRAK'TAN RİCADA BULUNDU 1 SAATTE HALLETTİ"

Berat Albayrak konusunu anlamıyorum. Bakın Kraldan çok kralcı çok tehlikelidir. 15 Temmuz günü Ali Koç'un Berat Albayrak'tan bir ricası oldu. 1 saat sonra hallet etti. UEFA'ya gönderilmesi gereken yazı vardı. 20 gün önce yine aynı şekilde. Bunlar önemli konulare. Hatayı her tarafta aramak doğru değildir. Bugün Fenerbahçe, evet haksız bir şekilde sezon geçiriyor. Fenerbahçeli olarak, yorumcu olarak da görebiliyorum. Pozitif yönüne bakmayıp, negatif yönden değerlendirirseniz. Ulaştırma Bakanı ile ilgili sitemimi söyledim. O açıklamayı yapmamalıydım. Bazı insanlar bizim patronlar sevmiyor bunları, gazı bir açıyor. Kraldan çok kralcılar. Asıl sıkıntı orada. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!