comScore

Galatasaray Galatasaray

PSG'de Galatasaray heyecanı! Büyük yankı yarattı

15 Şubat 2019, Cuma 19:22
PSG'de Galatasaray heyecanı! Büyük yankı yarattı

Galatasaray'ın CAS'a yaptığı itirazın kabul edilmesi ve Avrupa'dan men tehtidinin ortadan kalkması Fransız basınında da yankı uyandırırken, PSG kulübü de beklemeye geçti. 

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, GS TV'de UEFA Fair Play Komitesi'nin yeniden yargılanma kararına yönelik CAS'a yapılan itirazın davasının sonuçlarıyla ilgili konuştu ve müjdeyi verdi. Sarı kırmızılı kulübün CAS'a yaptığı itiraz kabul edildi ve böylelikle Galatasaray'ın Avrupa kupalarından men edilme tehlikesi ortadan kalktı. 


Galatasaray Haberleri: CAS Galatasaray açıklaması


CAS resmi internet sitesinden de Galatasaray'ın itirazının kabul edildiğini yazılı açıklamayla duyurdu. Bu olay Fransız basınında da büyük yankı uyandırdı. L'Equipe'te yer alan haberde, Galatasaray'ın UEFA ile olan yapılandırma anlaşmasının devam ettiği duyurulurken, yine UEFA'nın soruşturma başlattığı diğer kulüplerden biri olan PSG için de bir umut olabileceği kaydedildi. 

Hatırlanacağı üzere UEFA, özellikle transfer ve sponsorluk anlaşmalarının şüpheli görünmesi nedeniyle PSG hakkında soruşturma başlattı. Fransız basını, CAS'ın Galatasaray'ın itirazını kabul etmesinin ardından PSG yönetiminin de olumlu haberler duymak için beklemeye geçtiğini yazdı. 
Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)