comScore

Galatasaray Galatasaray

PSG taraftarının Galatasaray korkusu! 'Delilik olur'

28 Eylül 2019, Cumartesi 14:56
PSG taraftarının Galatasaray korkusu! 'Delilik olur'

PSG taraftarları tehlikeli olarak nitelendirilen Galatasaray deplasmanında kendileri için ayrılan 2500 biletten henüz 700'ünü satın aldı.

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Fransız ekibi PSG'yi konuk edecek. Türk Telekom Stadyumu'nda oynanacak maç öncesi Paris Saint-Germain taraftarları güvenlik endişesi yaşıyor. Devler Ligi maçına günler kala PSG için ayrılan 2500 biletten sadece 700'ü satılabildi.
 

PSG taraftarları Galatasaray deplasmanından çekiniyor mu?


Fransız basınından Le Parisien'e göre deplasman tribünü için an itibariyle 700 bilet satılırken, PSG'nin en büyük taraftar grubu Collectif Ultras Paris sadece 200 bilet almakla yetindi.

TOPLANMA YERİ SULTAN AHMET CAMİİ MEYDANI
Her PSG taraftarının güvenliğine öncelik veren Fransız kulübünün, İstanbul'da yaşanacak kısıtlamalar hakkında uyarılarda bulunduğu bildirildi. PSG taraftarlarının Sultan Ahmet Cami meydanında toplanarak stadyuma gidebileceği ve gruptan ayrılmalarına izin verilmeyeceği vurgulandı.

"BU DELİLİK OLUR"

Haberde 2001 yılında Parisli holiganların PSG deplasmanına giden Galatasaray taraftarlarına saldırdığı ve 50 Türk vatandaşının yaralandığı hatırlatıldı. İstanbul bu nedenle en riskli deplasmanlardan biri olarak nitelendirildi. Öte yandan Collectif Ultras Paris grubunun bir üyesi yaptığı açıklamada, "Taraftarlarımızın orada taşkınlık yapacağını sanmıyorum. Çünkü bu delilik olur" ifadelerini kullandı.

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"