comScore

Galatasaray Galatasaray

Prandelli ve Tudor'un Galatasaray'dan sonraki maaşları şoke etti

08 Mayıs 2019, Çarşamba 18:06
Prandelli ve Tudor'un Galatasaray'dan sonraki maaşları şoke etti

Galatasaray'ın eski teknik direktörleri Tudor ile Prandelli'nin İtalya'da şu an çalıştırdıkları takımlardaki yıllık kazançları ortaya çıktı. 

FutbolArena Dış Haberler - Bir dönem Galatasaray'da teknik direktör olarak görev yapan Prandelli ile Tudor'un şu anda İtalya'da kazandıkları para açıkladı. Prandelli şu anda İtalya'da Genoa takımını çalıştırırken, Igor Tudor ise Udinese'de bu sezon teknik direktörlük görevine getirildi. 

2014 yılında Galatasaray'da göreve getirilen ve kendisiyle 2 yıllık sözleşme imzalayan Prandelli'ye bonuslar hariç olarak yıllık 2.295.000 euro maaş ödenmişti. İtalyan basınnda La Gazzetta dello Sport tarafından yayınlanan haberde ise Prandelli'nin Genoa'da yıllık 500 bin euro kazandığı kaydedildi. 


Öte yandan Karabükspor'da yıllık 600 bin euro kazanan ve Galatasaray'la 1.5 yıllık sözleşme imzalayan Tudor'a ise yarım sezon maaşı (2016/18) 400 bin euro, sonraki sezon ise 1 milyon euro olarak ödenmişti. Hırvat teknik adam Karabükspor ve Galatasaray'dan kazandığı paradan çok daha düşük bir rakamla Udinese'de çalışıyor. Tudor'un Udinese'den yıllık kazancının 200 bin euro olduğu öğrenildi. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"