comScore

Galatasaray Galatasaray

Pato, Galatasaray'ın kapısından dönmüş (Galatasaray Transferleri)

22 Mart 2019, Cuma 11:11
Pato, Galatasaray'ın kapısından dönmüş (Galatasaray Transferleri)

Ara transfer döneminde Şükrü Hanedar ile birlikte Dubai'ye giden Abdürrahim Albayrak, Brezilyalı yıldız Pato ile görüştüklerini ancak anlaşma sağlamayadıklarını açıklamıştı.

FutbolArena ÖzelGalatasaray'ın Pato transferinde sıcak bir gelişme yaşandı. Brezilyalı yıldız Pato'nun 2 milyon euroluk inadı yüzünden imzadan döndüğü ortaya çıktı. Kulübü TJ Tianha'nin kontratını feshettiği Pato'ya, Çin ekibinin Dubai'deki kampında ‘Galatasaray'a git' reste çektiği ortaya çıktı.


Galatasaray Haber: Pato transferi neden olmadı?


Galatasaray ile Pato arasında gerçekleşen transfer görüşmesinde TJ Tianhai Kulübü, Brezilyalı yıldıza ayrılması için bonservis gelirinden 2 milyon Euro teklif etti. Şu anda bonservisi elinde olan Pato ile alakalı yaşananlar.

TJ Tianhai Kulübü, Alexandr Pato ile yollarını astronomik maliyeti nedeni ile ayırmak istedi.
Yıllık 10 milyon Euro garanti para alan Pato'yu göndermek isteyen Çin Kulübü, Galatasaray'ın ilgisine olumlu yanıt verdi. Menajerlerin önerdiği Pato için Galatasaray hemen temasa geçti. Sarı kırmızılılar, Çin ekibi ile yapılan pazarlıklar sonrasında 6.6 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında el sıkıştı.
GALATASARAY'IN TEKLİFİNİ KABUL ETMESİNİ İSTEDİLER

Çin ekibi, Pato'dan Galatasaray'ın teklifini kabul etmesini istedi. Sarı kırmızılılar ise o dönemde beklenen ‘yıldız golcü' açığını da göze alıp Pato'ya yıllık 4.5 milyon Eurodan 4.5 sezonluk kontrat teklif etti. Pato ise bu rakamı düşük bulurken, Çin ekibi devreye girip Brezilyalı yıldıza Galatasaray ile anlaştığı bonservis bedelinin 2 milyon eurosunu kendisine vereceğini taahhüt etti.

''YA KABUL ET YADA ÇİN'E YOLLARIZ''

Çinliler Pato'ya gitmesi için 2 milyon Euro teklif ederken Brezilyalı, TJ Tianhain Kulübünden, Galatasaray'ın ödeyeceği bonservisin 4 milyon euroluk kısmını talep etti. Yani Pato, Çinlilerden teklifi kabul etmek için 2 milyon Euro daha istedi. Pato'nun bu talebi sonrasında sinirler gerildi, Çinliler sezon başın kampında Pato'ya, “Ya teklifi kabul et ya da seni Çin'e geri yollarız” reste çekti.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"