comScore

Galatasaray Galatasaray

Özkan Doğan açıkladı! Alan, Sneijder, Mario Gomez

21 Mart 2019, Perşembe 18:28
Özkan Doğan açıkladı! Alan, Sneijder, Mario Gomez

FIFA Menajeri Özkan Doğan, FutbolArena'ya özel açıklamalarda bulundu.

FutbolArena Özel - Türkiye'de Samuel Eto'o, Sneijder, Gomez, Roberto Carlos gibi isimlerin transferlerinde büyük pay sahibi olan FIFA menajeri Özkan Doğan, içini FutbolArena'ya döktü. Doğan, FutbolArena muhabiri Ertan Süzgün'e Mario Gomez'den Burak Yılmaz'a yabancı sınırından Alan'ın transferinin neden olmadığına dair önemli açıklamalarda bulundu.

"ETO'O, SNEİJDER, GOMEZ, CARLOS'UN TÜRKİYE'YE CİDDİ KATKILARI OLDU"
"Ülkeye marka isimler kazandırdığım için gururluyum. Ülke imajına ve kulüplerin marka değerine katkıda bulunmaya çalıştım. Kibir sahibi biri değilim ama insanın kendinle gurur duyması önemli bir şey. Mario Gomez, Sneijder, Roberto Carlos, Eto'o gibi isimlerin Türkiye'ye büyük katkıları oldu."

"GOMEZ'İN KARİYER PLANLAMASINDA TÜRKİYE YOK"

"Mario ile arada görüşüyorum. Türkiye'ye dönme planları yok. Transfer dönemleri adı hep çıkıyor ama kariyer planlamasında Türkiye yok zaten olsa burada kalırdı."

"SNEİJDER TÜRKİYE'DEN TEKLİFLER ALDI"

"Sneijder, kariyerinin sonunda Katar'da. Türkiye'den bazı teklifler oldu ama gelse gelirdi. Pek sıcak da bakmadı.""ROBERTO CARLOS TÜRKİYE'Yİ ÇOK SEVİYOR"

"Roberto Carlos, Türkiye'yi çok seviyor. Burada başarılı işler yaptı. Büyük bir marka. Pazarlama değeri yüksek bir hoca. Teknik adamlığı da iyi. Türkiye'ye gelmeyi ister hatta teklifler vardı. Şuanda Real Madrid'de önemli bir görev aldı. İlerleyen zamanlarda şartlar uygun olursa neden olmasın?"

"RAKAMLARA DEĞİL KALİTEYE BAKALIM"

"Yabancı konusunda sayının önemi yok. 14 sıradan yabancı alacağınıza 5 tane kaliteli yabancı alabilirsiniz. İngiltere'de yabancı sınırı yok ama önemli kriterler var. Biz de rakamlara değil kaliteye bakmamız gerek. Ülke futboluna katkıda bulunacak, gençlere örnek olacak, marka isimler gelirse daha iyi olur."

"ŞENOL GÜNEŞ DOĞRU KARAR"

"Şenol Güneş, çok kaliteli düzgün bir insan. Milli Takım için yerinde bir karar verildi. Şenol hoca Fatih Terim ile birlikte Türk futbolunun gelmiş geçmiş en başarılı 3 hocasından biri. En büyük başarımızı Dünya üçüncülüğünü onun döneminde yakaladık. Beşiktaş'ta iki şampiyonluğu var. Yeni yapılanmada başarılı olacağını düşünüyorum."

"BURAK, TÜRK FUTBOL TARİHİNİN EN İYİ SANTRFORU"

"Burak Yılmaz, Türk futbol tarihinin bana göre en iyi santraforu. Geçmişte iyi isimler vardı ama onların oynadığı dönem ile bugünkü futbol kalitesi arasında büyük fark var. İstatistiklere baktığımızda Burak Yılmaz, bireysel başarısı ve mücadelesi ile çok büyük forvet."
 

Galatasaray, Alan'ı neden transfer edemedi?


"Canavaro, benim yakın dostum. Alan'ın Türkiye'ye gelmesi için aracı oldu. Türkiye'nin iyi lig olduğunu Alan'a anlattı. 3 ay emek harcamıştık. Alan'a Galatasaray'ın Fatih Terim'in büyüklüğünü anlattık. Ama olmadı hayırlısı olsun. Önemli olan niyeti bozmamak, işine saygı ve en önemlisi de kendine saygı. Kendime saygı duymak zorundayım. Ben bu işi hobi olarak yapmıyorum. Ekmek parası kazanıyorum. Çok fazla bir şey de konuşmak istemiyorum. Hayırlısı böyleymiş demek. İnşallah Galatasaray da Alan da yeni kulübünde başarılı olur. Bazen istenilen her şey olmuyor demek. Kader, kısmet diye bir şey var."

Son dakika Transfer Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"