comScore

Galatasaray Galatasaray

Ozan Korkut kimdir, ne iş yapar, nereli? (Galatasaray Başkan Aday Ozan Korkut'un Fatih Terim hedefi)

15 Mayıs 2018, Salı 00:32
Ozan Korkut kimdir, ne iş yapar, nereli? (Galatasaray Başkan Aday Ozan Korkut'un Fatih Terim hedefi)

Galatasaray Başkan Adayı Ozan Korkut, TRT Spor Basın Tribünü programında seçim ve Galatasaray'ın geleceğine dair önemli açıklamalarda bulundu. Ozan Korkut'un TRT Spor Basın Tribünü programındaki konuşmalarının arıdndan Galatasaray taraftarları bir kez daha Ozan Korkut kimdir, kaç yaşında, nereli ve ne iş yapar? sorularının cevaplarını araştırmaya başladı. 

FutbolArena - Galatasaray Başkan Adayı Ozan Korkut, TRT Spor Basın Tribünü programına konuk oldu ve seçim öncesinde önemli açıklamalar yaptı. Ozan Korkut'un açıklamalarının ardından ve Galatasaray taraftarları bir kez daha Ozan Korkut kimdir, kaç yaşında, nereli ve ne iş yapar? sorularına yanıt aramaya başladı. Galatasaray Başkan Adayı olan Ozan Korkut'un kariyeri ve iş hayatına dair bilmeniz gerekenler haberimizin devamında. 

"SEÇİMDE MUSTAFA CENGİZ'İ DESTEKLEDİM"
Mustafa Cengiz'in başarısız olduğunu söylemek benim haddim değil. Başkanlığa aday olmak Dursun Özbek'in doğal hakkıdır. Seçimlerde Mustafa Cengiz'i destekledim. 

"DOSTLUK VE BERABERLİK ORTAMI"

Galatasaray'da dostluk, birlik ve beraberlik ortamının alışkın olduğumuz durumda dışına çıktığını görüyoruz. Galatasaraylılık değerlerimiz kaybolursa bunu geri getirmek mümkün olmaz.

"BEN ZİHNİYETİYLE YÖNETİLMEMELİ"

Galatasaray'ın artık ben 'Ben' zihniyetiyle yönetilmesini istemiyoruz, ilk vaadimiz 'Biz' olarak hareket etmek. Galatasaray'ın alacak ve borç farkı yaklaşık 250 milyon dolar, doğru finansal yönetimle biz bu borcu döndüreceğiz.

"FATİH HOCA İLE SADECE TEKNİK DİREKTÖR DEĞİL..."

Başkanlığa seçilirsek Fatih Terim ile yola devam etmek isteriz. Başkan olarak seçilirsem Fatih Terim ile sadece teknik direktör olarak değil, yönetimsel anlamda da çalışmak istiyoruz.  Fatih Terim'in seçim malzemesi olmasını istemiyorum. Seçildikten sonra tüm branşlardaki teknik adamlara görüşmeler yapacağız.

"LİSELİ, LİSESİZ AYRIMI YAPILAMAZ"

Galatasaray'da asla liseli ve lisesiz ayrımı olamaz. Üye sayını artırmakta prensip olarak sorun görmüyorum ama bu hazmedilerek hayata geçirilmeli.
 

Ozan Korkut kimdir?


Gençlik hareketanın Başkan adayı Ozan Korkut, 2011 ve 2015 yıllarında Turgay Kıran'ın yönetim kurulu listesinde yer alıp göreve talip olmuştu. Ozan Korkut 2011 yılında Turgay Kıran ekibinde yer almış Galatasaray kulübü üyesi.... 44 yaşındaki Korkut, 2011 yılında Galatasaray yönetimine geldiklerinde yapacakları iletişim projelerini anlatıp dikkat çekmişti. Gençlik harekatı kapsamında Ozan Korkut şu anda Galatasaray'ın 4. başkan adayı konumunda. 
 

Ozan Korkut'un yönetim listesinde kimler var?


Tuncer Hunca
Şener Macun
Burak Elmas
Adnan Öztürk
Fehmi Naci Cansun
Başar S. Yücel
Cem Ersan
Videoyu Oynat
Mete İkiz
Reşit Sinanlı
İsmail Gökhan Esin
Burak Altınbaşak
M. Tuba Toprak Tuncel
Tunca Hazinedaroğlu
Cenk Soyer
Cemal Murat Akar


Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"