comScore

Galatasaray Galatasaray

Ozan Korkut: 'Galatasaray'da fesattan beslenenler var'

24 Mayıs 2018, Perşembe 12:50
Ozan Korkut: 'Galatasaray'da fesattan beslenenler var'

Galatasaray Başkan adayı Ozan Korkut, konuk olduğu A Spor'da önemli açıklamalar yaptı.

FutbolArena - Galatasaray Başkan adayı Ozan Korkut, A Spor'a konuk olduğu programda önemli açıklamalarda bulundu. Ozan Korkut: "Galatasaray'da fesattan beslenenler ve gerçek Galatasaraylılar şeklinde iki oluşum var." 


Ozan Korkut'un açıklamaları (24 Mayıs 2018 Perşembe)


Adnan Öztürk ile görüşmesini anlatan Korkut, "Güçlü bir listemiz var. Beni uygun gördüler ve aday yaptılar. Adnan Öztürk ağabeyimle konuştuğumda, 'Başkanlıktan daha büyük bir mevki vardır o da ağabeyliktir' dedi." ifadelerini kullandı.

Burak Elmas hakkında da konuşan Korkut: "Burak Elmas kardeşim de aday olabilecek biriydi. Fakat o da bize destek oldu. Birbirine sırtını dayamış dava arkadaşlarıyız biz." dedi. 
Ozan Korkut ayrıca "Birileri Galatasaray'ın DNA'sı ile oynamak istiyor. Geçmişimizi unutturmaya çalışıyor." şeklinde konuştu.


Ozan Korkut Fatih Terim ile çalışacak mı?


Fatih Terim hakkında da konuşan Ozan Korkut, "Fatih Terim ve aslanları bizi uçurumun kıyısından aldı. Bu seçim çok kritik. Şampiyonlar Ligi'nden gelir elde edeceğiz. Bu bütçelerin çok doğru bir şekilde kullanılması gerekiyor. Kulübümüzün 3 yıllık nakit akışı yapılmamış. Bu inanılır gibi değil. Bunu yapmazsanız önünüzü nasıl göreceksiniz?" dedi.

"Fatih Terim'i asla seçim malzemesi yapmamak gerekiyor." diyen Kokrut, "Sayın Fatih Terim daha önce de bu şampiyonlukları yaşadı. Ama en ufak başarısızlıkta kötü ilan edildi. Seçimi kazanırsak Fatih Terim'i Sportif A.Ş'de yönetici olarak da görmek istiyoruz. Biz bir spor kulübüyüz, gayrimenkul şirketi değiliz. Bıktık bu gayrimenkul işlerinden. Bizim spordan gelir elde etmemiz gerekiyor. Hocamızı da bu sürecin içerisine dahil etmek istiyoruz." şeklinde konuştu. 


Ozan Korkut'tan Dursun Özbek'e gönderme 


"Transfer konusunda hocamızla konuşmadan, onun raporunu almadan siyaset esnafı gibi uçak indirip kaldıracağız demeyeceğiz." şeklinde konuşan Ozan Korkut bu açıklamalarıyla başkan adaylarından Dursun Özbek'e de göndermede bulunmuş oldu. Korkut, "Benim vizyonum bu. Her konuda uzman kimse onu dinleyeceğiz. 113 senelik birikimimiz gitmiş durumda. İnanılır gibi değil. Riva ve Florya prje olarak sunuldu. Bu projeden de 500 milyon dolar gelir elde edip borçlarımızı sıfırlayacağız dediler. Yanlış yönetim tarzı nedeniyle UEFA'ya hesap vermeye gidiyoruz. Galatasaray hesap vermez, hesap sorar." ifadelerini kullandı
 

Ozan Korkut kimdir? Kaç yaşında...


Gençlik hareketanın Başkan adayı Ozan Korkut, 2011 ve 2015 yıllarında Turgay Kıran'ın yönetim kurulu listesinde yer alıp göreve talip olmuştu. 44 yaşındaki Korkut, 2011 yılında Galatasaray yönetimine geldiklerinde yapacakları iletişim projelerini anlatıp dikkat çekmişti. Gençlik harekatı kapsamında Ozan Korkut şu anda Galatasaray'ın 4. başkan adayı konumunda. 


Ozan Korkut'un yönetim listesinde kimler var?


Tuncer Hunca
Şener Macun
Burak Elmas
Adnan Öztürk
Fehmi Naci Cansun
Başar S. Yücel
Cem Ersan
Mete İkiz
Reşit Sinanlı
İsmail Gökhan Esin
Burak Altınbaşak
M. Tuba Toprak Tuncel
Tunca Hazinedaroğlu
Cenk Soyer
Cemal Murat Akar

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"